На острові зібрали більше 30 мішків сміття

sajt3Серед скадовських любителів природи та чистого довкілля вже стало доброю традицією наприкінці курортного сезону долучатися до екологічної акції «Чистий острів», яку проводять районна державна адміністрація та міська рада. 3 вересня близько півсотні волонтерів, переважно з числа держслужбовців нашого району, зійшли з борту теплохода «ОМ» біля маяків, щоб провести генеральне прибирання на найбільш популярному місці відпочинку острова Джарилгач.

sajt1Ледь ступивши на берег, учасники акції неозброєним оком могли побачити, що вали сухої морської трави вздовж берега перемішані з пляшками та уривками пластику. Доки сонце ще не дуже припікало, усі разом дружно взялися до роботи. Кожен отримав мішок для збору побутових відходів. Більша частина прибиральників рушила до маяків, адже ця територія найбільш засмічена, інші почали прочісувати протилежну сторону, ближче до мису Джарилгач.

І не треба було багато часу, щоб наповнити мішки мотлохом. А коли дійшли до старого і нового маяків, то й мішків вже не вистачало, щоб скласти у них всі відходи цивілізації, накопичені за літо. Зате було зроблено ще одну добру справу – побілено кам’яну споруду, побудовану довкола джерела з прісною водою.
Треба сказати, що тепер на острові є два туалети, один з яких колись може і був ««біо», а тепер став звичайною вуличною вбира-льнею. Є вже причал для маломірних суден, додалося лежаків та навісів.

sajt5Що й казати: безлюдний острів Джарилгач стає все більш популярним місцем відпо-чинку. Не лякають курортників навіть захмарні ціни на поїздку. Щоб потрапити на судно до Джарилгача, у дні пікового на-пливу люди платили 200 гри-вень з особи. Бо де ще відчуєш себе Робінзоном серед самобутньої і неповторної природи? Одне турбує: Робінзон не смітив на своєму клаптику суші серед океану.

sajtНепомітно збігав час за роботою, і ось півсотні волонтерів знесли всі мішки з сміттям в одне місце. Купа була солідною, хоча помітно меншою від минулорічної. У порту на «спеціальний вантаж» вже очікували. Міський голова Олександр Яковлєв прислав сміттєвоз, його швидко завантажили. Дивлячись на результати цієї акції, неважко зробити висновок: як смітили тутешні відпочивальники, так і смітять далі. Відрадно те, що прибирання острова вже налагоджено силами працівників лісомисливського господарства. Цього літа кожного вечора теплохід «ОМ» забирав на борт пластикові мішки з сміттям, яке накопичувалося у контейнерах.sajt4

sajt2… Отже, по завершенню акції волонтери, стомлені поїздкою, тихо розійшлися по домівках. Справу, яку вони зробили, можливо, й не оцінять майбутні туристи. Для них острів є охайним і затишним, ніби сам собою. З огляду на купи побутових відходів, що були зібрані протягом одного дня, мало хто з відпочивальників переймається екологією Джарилгача. Заходи, які вживає влада для вирішення цієї проблеми, допомагають у покращенні ситуації. Втім, біля кожного лежака не поставиш сміттєвий бак. Та й скільки людей мають щодня працювати на прибиранні острова, який має площу 56 км2?! Вочевидь, істинною є народна мудрість: «Чисто не там, де при-бирають, а там, де не смітять». Це має пам’ятати кожен відпочивальник, який щойно прибуває на острів. Ступивши на берег, під ногою хочеться від-чувати лагідний пісочок, а не розчавлену пляшку чи поліетиленовий пакет, який торік сам же залишив на цьому місці.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення