5 квітня – Вербна неділя

Церковний календар_сайтУрочистий вхід Господній в Єрусалим відзначається християнами в останню неділю перед Світлим Христовим Воскресінням. Його виникненню послужила біблійна історія в’їзду Ісуса верхи на віслюку з Віфагії в Єрусалим. Свято Входу Господнього в Єрусалим – це свято торжества і радості, але водночас це і початок Страстей Господніх.
Вітаючи Спасителя, іудеї встеляли Ісусу шлях пальмовим гіллям. В Ізраїлі ці віття символізували перемогу. В Україні ж першою навесні розпускається верба, тому з давніх часів використовували її гілки і свято стали називати Вербною неділею.

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення – це велике дванадесяте свято, третє за значенням після Великодня і Різдва Христового. Як зазначає церква, саме в цей день архангел Гавриїл з’явився в місті Назареті, щоб сповістити Діві Марії благу звістку – народження сина Ісуса, Месії: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина, і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця».
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства. У храмах цього дня святять проскури. Благовіщенську проскуру, як і богоявленську та стрітенську воду, зберігали за образами. За традицією пасічники кришили благовіщенську проскуру та висипали її у мед, «щоб бджоли роїлися», а сівачі змішували з землею та сіяли по чотирьох кутах ниви, «щоб дощова хмара ниви не минала». На Благовіщення також існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив».

Існує повір’я: яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення