Святою водою умилась Україна

Передовиця_сайтХрещення Господнє, яке за православною традицією відзначають 19 січня, у Скадовську вперше святкували настільки масштабно. У цей день після Божественної літургії від Свято-Іллінського, Свято-Сергіївського та Свято-Пантелеймонівського храмів Української Православної Церкви настоятелі зі своїми парафіянами рушили до набережної і в центрі міста об’єдналися в одну велику хресну ходу. Стільки люду узбережжя моря зимової пори ще не бачило!

Як розповідає історія, свято Хрещення Господнього встановлене на честь євангельської події, коли 30-літній Ісус хрестився від Івана Предтечі у водах Йордану. У старовину також було прийнято освячувати воду в морі, річці або озері, для чого в ожеледі пробивали широку ополонку – йордань. Оскільки вважалося, що вода в йордані цілюща і протистоїть «лихому оку», люди черпали її, несли додому і зберігали цілий рік. Таїнство Хрещення Господнього – одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина наново народжується для життя во Хресті.

І дуже приємно, що й сьогодні, у третьому тисячолітті, люди вірують і вважають своїм духовним обов’язком на Богоявлення завітати до храму, освятити воду і навіть омити від гріхів свою душу і тіло в освяченій воді.
Цього дня на центральному пляжі зібралося кілька сотень людей. Дорослі і діти. Пересічні громадяни, духовенство і представники місцевої влади. Настоятелі храмів провели святковий молебень та зануренням срібного хреста у холодні хвилі освятили води Чорного моря.

З Хрещенням Господнім усіх присутніх привітав і голова районної державної адміністрації Андрій Олександрович Євст-ратов, за підтримки якого відбулося це свято, та запросив усіх бажаючих до купання.

Організатори подбали про належні умови – біля самого берегу МНСівці розбили великий військовий намет, який слугував за теплу, затишну роздягальню. А ще кожен міг пригоститися гарячим чаєм та солодкими пиріжками!

святять_сайтЯкі ж враження отримали учасники цього свята, особливо найактивніші – ті, хто купався? Ось що ми почули у відповідь:

«…Я люблю купатися у морі і літом, і взимку. Вода очищує і тіло, і розум, а тим паче на Водохреща – це ж удвічі приємніше…» (Петро Михайлович, 68 років, пенсіонер).

«… Ми з батьком кожного року пірнаємо, бо так заведено у нашій родині…» (Станіслав, 26 років, архітектор).

«… На Водохреща вода допомагає зміцнити здоров’я та підіймає моральний дух, так мене ще батьки вчили…» (Любов, 20 років, студентка).

До речі, серед пірнаючих був і голова районної державної адміністрації. Андрій Олександрович Євстратов теж охоче поспілкувався з журналістами: «Враження чудові, їх неможливо передати словами! Треба просто роздягтися і зануритися у воду. Я купаюся на Водохреща щороку. Після цього відчуваю прилив сил, духовний підйом, бо це все ж таки невеличка перемога над собою!».

Загалом на святі панувала чарівна атмосфера радості, і хоча погода була не найкраща (трішки змерзли навіть ті, хто просто стояв на березі), та все ж близько 100 сміливців наважилися взяти участь у масовому купанні в освячених водах Чорного моря під веселі пісні народного ансамблю народної пісні «Радість», який очолює Любов Фабрикова.

Христина Маркушева.
Фото автора та Максима Ігоніна.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення