Чим запам’ятався 2014-й?!

Таємничі і чарівні вони ще з дитинства, ці новорічно-різдвяні свята! Наче ж нічого за тиждень не змінилось у нашому житті – хіба що на календарі вже замість 2014-го рік 2015! Насправді ж зміни відбуваються щодня, у всіх містах і селах – от тільки за власними турботами ми не завжди можемо їх помітити і навіть оцінити. У ці святкові дні редакція зателефонувала головам сільських рад нашого району. Адже лідери територіальних громад щодня на своїх робочих місцях мають дбати про те, аби людям жилося спокійно і затишно у власних домівках, у рідних населених пунктах.

У Радгоспному започаткували козацький фестиваль.

У Радгоспному започаткували козацький фестиваль.

Загальний настрій сільських голів у ці дні майже однаковий: Новий рік є своєрідним моментом істини, коли випадає нагода замислитися над тим, чого вдалося досягти за ці дванадцять місяців. Одночасно думками забігаєш наперед, щоб наступний рік для громади став більш успішним і багатшим на хороші події. Але не чекають у нас манни небесної! У селах Скадовщини невпинно здійснюється робота, яка вимагає від голів великих зусиль, терпіння, мудрості, взаєморозуміння з людьми, які довірили їм ці посади.

У Михайлівці, на перший погляд, жодних великих змін. Але це помилкове враження: тут відкрито аптечний пункт з пільговим продажем ліків, у приміщенні школи оновлено систему опалення, зроблено ремонт у дитсадку «Сонечко» і вже створено проект реконструкції будинку культури. Отож, справа за коштами.

Можна багато розповідати про роль місцевого самоврядування в незалежній Україні, а можна просто робити конкретні справи. Ось і у Володимирівці молодь радіє з того, що для сільського будинку культури закуплено нову музичну апаратуру на 18 тисяч гривень. Два конвектори обігрівають приміщення для репетицій. Малюки в дитсадку визирають у сучасні євровікна, встановлені для збереження тепла. А хіба ж не приємні новини, що у збіглому році в селі народилося двоє сестричок-близнят, а одній з матерів присвоєно звання «Мати-героїня»?! Ось про такі приємні події розповіли нам у сільраді, забувши на хвилинку про звичні турботи.

А громада села Широке запам’ятає 2014-й відкриттям аптеки. Тішить око мешканців села оновлений фасад будинку культури. Персонал дитсадка радіє придбанню нової сучасної електром’ясорубки, з використанням якої готуються смачні страви для малюків, та газонокосарки, що допомагає підтримувати благоустрій території закладу. У ногу з часом крокує і сільська рада – тут з’явився Wі-Fі (вільний доступ до Інтернет-ресурсу).

Красненські школа і дитсадок засяяли новими євровікнами, у заклади придбали морозильні камери для зберігання продуктів, у дошкільнят з’явилися й нові меблі в групах. А ще радіє село, що двом жінкам присвоєно звання «Мати-героїня».

Лазурняни в пам’ять про  Героїв Небесної сотні  висадили 120 берізок.

Лазурняни в пам’ять про
Героїв Небесної сотні
висадили 120 берізок.

Завжди дружна і працьовита таврійська громада минулого року вкотре довела своє вміння піклуватися один про одного. Сільрада під Новий рік придбала для Таврійського та Вишневського клубів штучні ялинки. У той час, як рідна природа буде збережена, штучні зелені красуні щороку створюватимуть гарний настрій жителям сіл. Батьки вихованців місцевого дитсадка подбали про підключення дошкільнят до Інтернету, купили для закладу новий посуд та овочерізку, а разом зі спонсорами відремонтували опалювальний котел. Оцінити таку турботу буде кому, адже у 2014-му на території Таврійської сільської ради народилося 21 немовля: 8 хлопчиків і 13 дівчаток. Рік, що минув, увійде в історію таврійської громади і відзначенням ювілею найстаршої жительки села. Віра Гнатівна Лисичко 27 лютого святкувала своє 95-річчя. З такою подією її привітала не лише сільрада, а й багато односельців.

Скадовщина прожила надзвичайно непростий рік, але завдяки злагодженій роботі усіх гілок влади – районної державної адміністрації, районної ради та місцевих рад, небайдужих громадян міста і району, цей рік був плідним. Спільними зусиллями досягнуто чимало позитивних результатів. У Тарасівській школі, нарешті, відновлено покрівлю і тепер у навчальних кабінетах сухо і тепло. А ще приміщення навчального закладу тепер обігріває новий опалювальний котел.

Порадіємо й разом з мешканцями села Хатки, котрі з минулого року стали користуватися природним газом. А у Птахівському будинку культури та дитсадку вставлено сучасні пластикові вікна, оновлено музичну апаратуру, діток обігріває новий котел, та ще й на всяк випадок придбано електрогенератор – а ну, як світла не стане! Тут навіть столи-вітрини для сільського музею придбали – наче дрібниця, та все ж обнова.

Є повір’я, що у різдвяну ніч трапляються дива і збуваються мрії… Так хочеться повірити у те, що протягом нинішнього року здійсняться фінансові плани у сільських радах, бо ж головне – щоб місцеві органи влади мали власні джерела доходів, обсяг яких відповідав би потребам селян. Може, цей рік буде щедрішим до місцевих бюджетів? Бо без самодостатності не може бути й повноцінного, відповідального розв’язання будь-яких питань, що стоять перед громадами. Це добре знають у селі Комсомольському. Тут, у місцевій школі, торік відремонтовано дах і встановлено новий котел опалення. А в Радгоспному замінили вікна в дитсадку на нові, пластикові, відзначили 30-річний ювілей дитячого закладу й обладнали його новою потужною електроплитою.

З кожним новим роком ми рухаємося вперед, наші діти дорослішають, наші мрії набувають нових форм, ми змінюємося, і нам хочеться нових хороших змін у житті. Як скажімо, у селі Шевченко: зроблено ремонт фасаду будинку культури – яка не яка, а все ж зміна на краще. Чи ось у селі Антонівка – будівлю дитсадка прикрасив новий сучасний паркан! А візьмемо Приморське – відтоді, як у будинку культури встановили 11 нових енергозберігаючих вікон (сільрада виділила 50 тис. грн), там стало затишно, особливо у приміщенні музею та бібліотеки. Річний сільський бюджет у Приморському виконано задовго до Нового року, а значить колективи дитсадка, ФАПу, будинку культури були забезпечені коштами на зарплату, рахунки за енергоносії оплачувалися вчасно, всі заклади соціальної сфери працювали до кінця року стабільно.

Громада Широкого у щойно відкритій аптеці.

Громада Широкого у щойно відкритій аптеці.

Сьогодні всі очікують реформування системи місцевого самоврядування, про що так багато говорили у попередні роки. Актуальним є питання удосконалення механізмів взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, розширення повноважень самоврядних органів. І все ж життя на місці не стоїть. Ось і в Новомиколаївці батьки дошкільнят тішаться з того, що знайшлось у місцевому бюджеті 69 тисяч гривень для заміни вікон у дитсадку «Золотий ключик». А хіба не порадував новомиколаївців факт, що наприкінці року виконано бюджет і всі бюджетники без затримки отримали зарплату?! Минулий рік запам’ятається новомиколаївцям і яскравими спортивними подіями, урочистими святами та патріотичними волонтерськими акціями.

У Скадовській міській раді часто можна почути думку про те, що самоврядування починається з кожної людини, яка проживає у нашому місті. Звичайно, люди на місцях краще знають, що необхідно зробити насамперед для того чи іншого населеного пункту, які в першу чергу питання треба вирішити. Головне завдання, яке нині стоїть перед місцевим самоврядуванням нашого міста – разом із усією громадою, депутатами, партійними та громадськими організаціями в мирі та злагоді піднімати потенціал краю, створювати привабливий клімат для інвесторів. Кроки у цьому напрямку також робляться – і це відчули мешканці вулиці К.Лібкнехта, котрим приємно тепер їздити новою асфальтною дорогою. А всім жителям міста до вподоби прогулянки новим тротуаром у центрі Скадовська по вулиці Радянській. Як ніколи, у 2014 році проведено багато ремонтів у дошкільних закладах, на вулицях та в комунальних системах забезпечення життєдіяльності міста. Не забудуть скадовчани і яскраве свято 120-річчя нашого міста. Залишиться у вдячній пам’яті діяльність волонтерських організацій, котрі так багато зробили для допомоги бійцям у зоні бойових дій.

Що не кажіть, а скільки б не було в нашому календарі урочистих і радісних свят, а новорічні залишаються найулюбленішими. З ними ми пов’язуємо надії та сподівання на краще життя, здійснення задумів і мрій, очікуємо дива. Хотілося б прожити новий рік з таким же веселим настроєм, як це робила улянівська громада у 2014-му, запросивши на свято Івана Купала весь район. І звичайно ж, так само тепло, щиро і патріотично, як пройшов яскравий козацький фестиваль у Радгоспному за участі гостей з усієї області. Нехай же незгасаюче світло різдвяної зірки, світло любові, примирення стануть для скадовчан джерелом життєвої наснаги, оптимізму, впевненості в намірах і справах. І не будемо сумніватися, що нинішній рік буде вдалим, а всі наші плани та найзаповітніші мрії здійсняться.

Юрій Бондарєв.
Фото з архіву газети «Чорноморець».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення