Депутати дбають про розвиток порту та захист зелених насаджень

1360601016_morport3 грудня члени постійних депутатських комісій – мандатної, з питань законності і правопорядку, промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та з питань агропромислового комплексу, екології та земельних ресурсів зібралися на спільне засідання у зв’язку з необхідністю обговорити ряд важливих для району питань та прийняти рішення задля забезпечення стабільного функціонування Скадовcького морського торговельного порту.

Сьогодні основна проблема, яка заважає цьому підприємству нормально працювати та збільшувати вантажообіг – замулення фарватеру, який не поглиблювався вже 8 років. «Останні заміри показали, що глибини не відповідають вимогам. Акваторія дуже замулена, і суднам вже складно заходити до порту. Як наслідок, підприємство може втратити поромні лінії та своїх замовників, як-от, на вивіз рису за кордон», – зауважив начальник адміністрації Скадовського морського порту Олег Миколайович Проточенко.

За умови отримання дозволу ґрунт з дна планують вивозити до так званого морського звалища, глибина якого сягає до 7 метрів, з різким зменшенням глибини на південь та на північ. Кажуть, що це місце обрав ще засновник міста для утилізації морських відходів. А от провести роботи з поглиблення фарватеру можна лише протягом грудня-березня. Далі почнеться період нересту та відкриття купального сезону.

– Прогнозувати вплив морського звалища на екологічний стан навколишнього середовища – це не в компетенції районної ради, – зауважив голова районної ради Олег Федорович Старенький. Тим не менш депутати хочуть бути впевненими, принаймні, у тому, що роботи здійснюються з дотриманням усіх норм закону.

– Ми пам’ятаємо ситуацію 2004-2005 років, коли вичерпаний з фарватеру намул розійшовся та осів уздовж берегової лінії. Головне – більше не допустити такого розвитку подій, – наголосив голова районної ради.

До речі, минулого року над цим питанням працювала комісія, створена міською радою, серед рекомендацій якої було в обов’язковому порядку здійснити поглиблення каналу. Отож, враховуючи рекомендації комісії міської ради та за умов дотримання природоохоронного законодавства і Постанови Кабміну про видачу дозволів на проведення робіт на землях водного фонду, члени депутатських комісій районної ради дали своє погодження. А також залишили за собою право моніторити весь процес, і, зокрема, скид відходів у визначене місце.

Ще одне важливе питання, яке стояло на порядку денному, – тимчасова заборона проведення вирубки деревини на території області, ініційована Херсонською обласною радою. Для Скадовщини ця проблема особливо актуальна. Несанкціонована вирубка лісів – легень нашого краю – наражає і без того схильну до посух територію на нещадну дію вітрів. Піщані та пилові бурі, видування родючого шару ґрунту і, відповідно, неврожаї – ось негативні наслідки, які вже не один рік відчувають на собі жителі району.

Члени комісій в цілому підтримали ініціативу з області. Було вирішено погодити проект рішення, але згодом повернутися до цього питання, щоб виробити чіткий механізм захисту лісосмуг. Районній державній адміністрації надано рекомендації розробити пропозиції щодо збереження та порядку проведення робіт у лісонасадженнях.

На думку членів комісій, до цієї роботи варто задіяти і правоохоронні органи, які б оперативно реагували на звернення щодо незаконної вирубки дерев, і це підвищило б результативність вжитих заходів.

Прес-центр районної ради.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення