Коли сонце у воді купається…

Багато чудових свят має український народ, усі вони супроводжуються гарними, сповненими таємничої сили та глибокого змісту обрядами. Але, мабуть, одним з найдивовижніших та наймістичніших є свято Івана Купала. Тож у цей святковий та чудодійний день – 7 липня, коли «сонце у воді купається» а вода, як і вогонь, має очисну силу, біля Олександрівського сільського будинку культури зібралися жителі та гості святкувати Івана Купала.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Запрошували гостей на свято хлопчики й дівчатка, які проїхали вулицями села на підводі, святково прикрашеній ряднами, стрічками, з веселими купальськими піснями.
Учасники художньої самодіяльності Олександрівського будинку культури приготували цікаву програму з піснями, танцями, сценками, іграми, фольклорним дійством. Та особливо бурхливими оплесками глядачі зустрічали виступ наймолодшихших учасників свята.

Під час Івана Купала було відтворено чимало народних обрядів: плетіння вінків, прикрашання Марени, запалення вогнища і стрибки через нього. Учасники купальського дійства протягом святкового вечора із задоволенням танцювали, співали, водили хороводи і, за традицією, у магічному полум’ї вогнища «спалили» усі свої негаразди.
Запальна молодь відчайдушно стрибала через вогонь, щоб позбутися всіх нещасть та знайти свою долю, а незаміжні дівчата пускали вінки з квітів і трав на воду, щоб знайти свого судженого.

Свято Івана Купала в Олександрівці вдалося на славу. А на завершення заходу всі учасники привітали присутніх З Днем родини, який в Україні відзначається 8 липня. Обличчя глядачів світилися радістю. Усмішки, гарний настрій, позитивні емоції – усе це зарядило людей на цілий рік.

Вл. інф.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення