Не хліб, але голод тамує

Шановні читачі!

Складно розпочався цей рік для кожного українця. Через економічну кризу та фінансову нестабільність в країні ми стали відчувати себе значно біднішими, кожна родина переглядає свій сімейний бюджет… Те, що ще вчора здавалося невід’ємною потребою, сьогодні сприймаємо, як розкіш. А без розкоші можна й обійтися.

У той час, коли навіть хліб перестав бути дешевим, редакція вдячна кожній родині, яка, можливо, обмеживши себе у чомусь іншому, незмінно купує та передплачує газету «Чорноморець». Ми цінуємо вашу відданість і вашу підтримку рідній районці. Адже ситуація в країні позначилася і на видавничій сфері. Разом із гречкою, рисом, борошном, олією та іншими товарами дорожчають й поліграфічні послуги. Лише за І квартал вартість паперу для друку газети зросла з 7 тис. грн до 18-20 тис. грн за тонну. А це прямим чином позначається на витратах з випуску газети.

e7fae94842f88b01988abe6029147bfcДля нас стало майже звичним з кожним разом очікувати від друкарні все більший рахунок за черговий випуск «Чорноморця». Таку ситуацію переживають практично всі газети України. Сьогодні ми сплачуємо за поліграфічні послуги більше 4 тис. грн на тиждень. У цей же час вартість передплати порівняно з 2014 роком зросла лише на 10%, а вартість «Чорноморця» уроздріб залишається на рівні минулорічної – усього 2 грн. Ми свідомо не піднімаємо ціну, тому що прагнемо, аби рідна районка була по кишені кожному жителю нашого краю, навіть тим, хто живе на мінімальну зарплату чи пенсію. Що таке сьогодні 2 гривні – не вистачить навіть на хліб, бо він утричі дорожче. Але купивши за 2 гривні «Чорноморець», втамовуєш інший голод – інформаційний. Читаєш газету й бачиш, як ті ж самі проблеми долають інші, знаходиш поради фахівців на всі випадки життя і навіть розумієш, що якщо вдома і вимкнули світло, то це не тому, що прийшов кінець цивілізації, а тому що Скадовський РЕЗ і ЕМ здійснює планове відключення електропостачання у зв’язку з ремонтними роботами.

Більшість редакцій, аби вижити і втриматися на ринку преси, 2-3 місяці тому свідомо пішли на вимушений непопулярний крок – зменшили кількість сторінок. Газета стає тоншою, бо кожна додаткова сторінка є «золотою».

Читачі «Чорноморця» пам’ятають, що багато років наша газета щоразу виходила на 4 сторінках. Але нам є про що повідомляти, розповідати, інформувати наших читачів, і ми прагнемо, аби важливої та корисної інформації було більше. Тож за останні роки номер за п’ятницю стабільно виходить на 8 сторінках. На прохання читачів програму телепередач стабільно друкуємо на 2 сторінках. Ми не хочемо робити кроків назад, але водночас змушені рахувати гроші. На сьогодні оптимальним шляхом економії є випуск у святкові тижні одного, спареного, номера газети. З цих міркувань у цьому році було видано один номер на тижні після 8 Березня, Великодня. Також один раз газета виходить на цьому тижні, у переддень 1 Травня, та на наступному – напередодні та після 9 Травня. У звичайні ж тижні «Чорноморець» виходить стабільно двічі – у середу та п’ятницю.

Сподіваємося на ваше розуміння і віримо, що разом ми переживемо важкі часи, а наші спільні труднощі лише зроблять нас ближче один до одного.

З повагою,
колектив редакції газети «Чорноморець».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення