Обережно! Гриби!

Щороку неграмотне вживання дикорослих грибів забирає життя і здоров’я сотень людей. З початку сезону до медичних закладів області з харчовим отруєнням грибами потрапило 43 особи, з них 8 – діти. На даний час 4 людини отруїлися смертельно. Такі трагедії можна попередити, якщо дотримуватися правил використання грибів у раціоні.

1376471736_photo_saytУвага! Не довіряйте порадам типу: «Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний», «Усі дрібні молоді гриби їстівні», «Личинки комах, черви і равлики не живуть та не їдять отруйних грибів», «Срібна ложка чи монета темніють, якщо опустити її у відвар, де є отруйні гриби», «Цибуля, часник темніють, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні», «Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин», «Сушка, засолювання, маринування, термічна обробка знешкоджують отруту в грибах».

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності) з’являються через 1-4 години після вживання грибів.

У разі їх появи викличте «швидку допомогу» та негайно промийте постраждалому шлунок. Коли промивні води стануть чистими, дайте вжити активоване вугілля та підсолену воду, покладіть до ніг та на живіт постраждалого грілку. З’ясуйте, хто ще вживав гриби, проведіть профілактичні заходи.

Скадовський РВ управління ДСНС України в Херсонській області.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення