Самовільні побудови можна легалізувати

Не завжди наші бажання співпадають з можливостями. Комусь бракує грошей, комусь часу, а декому й елементарної самодисципліни. Ось і виходить, що ми спочатку будуємо дім, а потім йдемо оформлювати всі необхідні документи. Що вже говорити про літні кухні, сараї та гаражі – випадків самовільного будівництва більш ніж вдосталь. Та цього року держава запровадила механізм, який дозволяє прийняти дані об’єкти в експлуатацію, причому без сплати штрафу.

IMG_0169-300x225– 24 квітня цього року Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було затверджено новий Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, – розповідає начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету Скадовської міської ради, виконуючий обов’язки архітектора міста Сергій Питомець. – Цей документ встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію вище зазначених об’єктів, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт і проведення технічного обстеження. Але мова йде лише про ті побудови, які були зведені у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року.

За словами Сергія Питомця, процедура прийняття в експлуатацію нескладна. У першу чергу треба замовити технічний паспорт об’єкта в БТІ (у комунальній структурі або ж у приватній, яка має відповідну ліцензію). Ще одна умова – належним чином оформлена земельна ділянка (Державний акт права власності на землю, договір оренди тощо). Також потрібно надати висновок архітектора міста або району (залежно від того, де була здійснена побудова) на відповідність державним будівельним нормам.

До відома громадян, прийняттю в експлуатацію та проведенню технічного обстеження підлягають індивідуальний (садибний) житловий будинок, дачний та садовий будинки, господарські (присадибні) будівлі: допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо та прибудови до них; а також господарські (присадибні) споруди – колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки, замощення тощо та прибудови до них.

– На жаль, чимало людей, щось побудувавши, вважають, що це їм належить автоматично, без прийняття в експлуатацію відповідними службами. І живуть у таких будинках, користуються такими побудовами не просто роками, а цілими десятиліттями. А потім дізнаються, що цим майном не можна розпорядитися, продати чи передати у спадок, – зауважує Сергій Питомець. – Тому скористайтеся можливістю, яку надала держава. А ми, зі свого боку, готові надати консультації на кожному етапі. Чекаємо вас у кабінеті №7 міської ради щодня, з понеділка по п’ятницю, з 8.00 до 17.00.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення