Скадовськ – в орбіті перспективних міст

сокольчук_2_слайдерНа початку вересня в місті Криниця Здруй (Польща) відбувся ХХІV Економічний Форум – важлива подія в житті країн Центрально-Східної Європи. Відомо, що цей форум проходить щорічно, починаючи з 1990 року. У складі української делегації в Польщі побував перший заступник міського голови Скадовська Олег Сокольчук. З питаннями про участь у роботі форуму до Олега Миколайовича звернувся наш кореспондент.

– Олеже Миколайовичу, яким чином ви потрапили до складу української делегації?

– Не випадково. У рамках програми «Малі міста – магніт для інвестора: підвищення інвестиційного потенціалу малих міст України» було розглянуто 120 міст України.

Після відбору 22 міста було вирішено презентувати на форумі. З них чотири були з Півдня України. Одним із них і став наш Скадовськ. Українська делегація складалася з 30 чоловік. Тема цьогорічного форуму звучала як «Європейські дилеми: партнерство чи суперництво?». У дискусіях брали участь понад дві тисячі учасників із різних країн світу – політики, представники бізнесу та вчені-економісти. У роботі форуму традиційно задіяні президенти, прем’єр-міністри, міністри фінансів, голови Центральних банків країн Східної Європи, керівники Євросоюзу та найбільших компаній і банків Європи. Хочу зазначити, що на роботу форуму дуже вплинули події на Сході України. Українська тема порушувалася дуже часто і, до речі, першу нагороду на форумі з рук президента Польщі Леха Валенси отримав українець.сокольчук_сайт

– У якій формі проходило спілкування учасників заходу?

– Працювали дуже напружено. За три дні відбулося понад 150 пленарних сесій, панельних дискусій і тематичних блоків, на яких обговорювалися найбільш важливі економічні та соціальні проблеми. А метою форуму була розробка нових економічних моделей та напрямків економічного розвитку.

– Якими б словами ви передали нашим читачам все, що довелося почути на цій важливій зустрічі делегацій багатьох країн?

– Якщо узагальнити все почуте, то можна зробити наступний висновок. Сьогодні ми живемо в обстановці, коли політичні та економічні умови змінюються настільки, що призводять до зміни звичних правил поведінки, переконань і уявлень про стан речей у світі. Тобто, існуючі досі потенціали держав, їх можливості та конкурентні переваги швидко втрачають своє значення, адже правила гри на світовій арені змінюються. Щоб не відстати від інших країн, нам, українцям, потрібно виробити нові правила, стандарти та методи життєдіяльності держави. Треба давати дорогу новим лідерам, орієнтованим на інновації, здатним реагувати на дуже мінливу економічну реальність.

– А в Польщі помітні зміни на краще?

– Дуже помітні. Я був там востаннє 10 років тому, і можу сказати, що ця країна пішла далеко вперед. У кожному регіоні Польщі створена вільна економічна зона, в яку охоче інвестують різні компанії. Польщу просто не впізнати – це благополучна, охайна і впорядкована країна. Вона отримала із Заходу нові технології, швидко виросли сучасні заводи і фабрики. Звичайно, і там не без проблем – молодь покидає батьківщину, прагне отримати освіту у західних країнах. Є безробіття. Та загальний настрій поляків такий: усі бояться повернення до часів соціалістичного минулого.

– Як ви презентували на цьому форумі наше місто?

– Були зібрані та систематизовані матеріали про наш район як привабливий регіон для розвитку курортного бізнесу та судноплавства. Постаралися показати всі наші плюси, всі переваги над іншими малими курортними містами чорноморського узбережжя. Усі матеріали зараз знаходяться в Генеральному Консульстві України у Гданську, і потенційні інвестори можуть з ними ознайомитися. Отож, є сподівання, що нами зацікавляться. Хочу додати, що всі видатки на поїздку взяли на себе організатори форуму.

– Будемо сподіватися, що Скадовськ гідно оцінять, і місто вийде на новий рівень.

Бесіду вів

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення