Скадовські медики оголосили «бій» гіпертонії

Засідання розширеної медичної ради, яке відбулося 31 жовтня, було присвячене основним питанням охорони здоров’я жителів Скадовського району і, зокрема, подоланню такого підступного недугу, як артеріальна гіпертонія. Очолив нараду головний лікар центральної районної лікарні Віктор Ананійович Турик. Також у роботі засідання взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Григорович Розумний.

Мова йшла, перш за все, про стан реалізації на теренах Скадовщини пілотного проекту Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо забезпечення пільговими ліками усіх хворих на гіпертонію. Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Алла Василівна Хмельова навела основні цифри щодо рівня захворюваності на гіпертонічну хворобу: «Статистика дуже невтішна. Кількість хворих на артеріальну гіпертензію у районі згідно реєстру становить 14365 осіб або 30% від усього населення. Смертність спричиняють саме ускладнення хвороби – інфаркти та інсульти. Негативна динаміка по інфарктах виглядає так: у 2008 році зафіксовано 18 випадків, у 2012 – 40. Що стосується інсультів, картина не краща: у 2008 році – 77 випадків, пік припав на 2011 рік – 110 випадків. Минулого року спостерігався невеликий спад – 83 випадки. Тим не менш, варто відмітити, що ситуація із захворюваністю у нашому районі набагато краща за середньообласні показники».

DSC_8241А от заступник головного лікаря з медичних питань ЦРЛ Наталя Миколаївна Береславська зауважила, що занепокоєння викликає той факт, що чимало громадян і не підозрюють про свій діагноз, тому медики проводять активну роз’яснювальну роботу, яка почасти і допомагає виявити більше число хворих: «За 9 місяців поточного року у стаціонарі було проліковано 500 хворих на серцево-судинні захворювання, як-от ішемічна хвороба, інфаркт міокарда, артеріальна гіпертензія, стенокардія тощо. Головне завдання сьогодні – профілактика захворювань системи кровообігу, адже останніми роками спостерігається стрімкий ріст таких хвороб (більш ніж у 1,5 рази). Чималий сегмент хворих – це молодь працездатного віку. У більшості випадків їм вдається зберегти життя, проте нерідко вони назавжди залишаються інвалідами».

Важливим повідомленням стало те, що адміністрація Центру первинної медико-санітарної допомоги домовилася з приватною аптекою «Максім» про включення її до пілотного проекту. Це дає можливість забезпечити більшу кількість населення пільговими ліками.

Завідуюча Лікарняною аптекою №1 Олександра Василівна Дробітько розповіла, що сьогодні єдина перешкода, яка не дозволяє отоварити більшість рецептів – це перебої з постачанням ліків. Адже всі райони нашої області активно включилися у проект, щоб вирівняти свої рейтингові показники.

Для довідки: ще влітку пільгові препарати поділили на 3 групи: з першої групи вартість ліків відшкодовують на 90 %, з другої – на 25-30%, а остання не підлягає відшкодуванню. З кожним місяцем реєстр препаратів, які відшкодовують на 90%, зменшується. Тому серед пропозицій, висловлених членами медичної ради щодо покращення ситуації, було розширення найменувань ліків та робота з препаратами, які, можливо, менше відшкодовуються, проте є в наявності.

–  Лікарня з перших днів впровадження пілотного проекту була кращою в області, і ми все ще серед лідерів, у першій п’ятірці, проте до нас підтягуються інші райони, тож є необхідність активізувати роботу в цьому напрямі. Сьогодні треба, щоб аптеки забезпечили район усім спектром ліків, ми хочемо, щоб населення знало, що можна прийти до свого лікаря й отримати безкоштовно або зі значною знижкою медикаменти для лікування гіпертонії», – зауважив головний лікар ЦРЛ Віктор Ананійович Турик.

Консолідувати сили, аби стримати ріст хвороби, закликав скадовських медиків і заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Григорович Розумний: «Люди повинні відчути покращення вже найближчим часом. А ми, районна влада, завжди вас підтримаємо. Якщо треба, направимо звернення й у вищі інстанції, тим паче, що незабаром на рівні області буде проведена нарада з цього приводу».

Олександра Воротинцева.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення