Юрій Бобилєв: «Одна справа – критикувати, інша – працювати»

Бобилєв_сайтБільше трьох місяців Юрій Бобилєв стояв на місцевому Майдані, був його лідером, відкрито згуртовував довкола ідей демократичної України багатьох скадовчан. І саме його кандидатуру громадяни підтримали на посаді очільника району, коли прийшов час для нової влади.

– Юрію Олександровичу, ви на посаді голови Скадовської районної державної адміністрації зовсім нещодавно. Які ваші перші враження від стану справ та в якому напрямку ви почали робити перші кроки як очільник району?
– Дійсно, вже тиждень я очолюю районну державну адміністрацію. Одразу почалася робота над стабілізацією економічної ситуації в районі. Люди повинні відчути, що влада вже є і, головне, що ця влада прагне покращення життя громадян. Бо ж українці виходили на майдани не за політиків, а за якісні зміни в нашій країні. Тому треба було швидко приступати до своїх нових обов’язків. Кожного дня у районній державній адміністрації проводяться важливі наради. Ритм роботи дуже напружений, але всі служби та відомства розуміють відповідальність і працюють злагоджено.

Серед першочергових завдань – відновлення співпраці з сільгоспвиробниками. 8 квітня пройшла серйозна нарада, ми почули прагнення аграріїв, їх очікування від нової влади і створили оперативний штаб взаємодії. Це буде своєрідний майданчик, який збиратиме місцевих сільгосптоваровиробників та представників контролюючих структур для спільного порозуміння і партнерських відносин. Ситуація в сільському господарстві усім відома – вже третій рік у районі посуха. Сьогодні навантаження на сільгоспвиробників дуже велике, але люди не залишають землю – працюють і сподіваються на підтримку. Тому зараз завдання влади – адміністративно зробити так, щоб аграрії могли сіяти і ніхто їм не заважав зайвими перевірками. Бо ж знаємо, що якщо сільгосптоваровиробник не виконає поставлених перед собою завдань, фактично це вплине і на наповнення продовольчого ринку, і на наповнення бюджету загалом.
Багато роботи зараз і в сфері оздоровлення. 15 квітня будемо збирати на нараду керівників усіх оздоровчих закладів та служби, які будуть задіяні у підготовці до оздоровчого сезону. Плануємо офіційно відкрити сезон вже 2 травня. Організовувати під цю подію форум у нас, зрозуміло, сьогодні немає коштів. Але завдяки ініціативам громадськості та пересічних скадовчан, підготуємо належну програму. Курортний сезон дуже важливий для нашого міста та району. З одного боку, треба оздоровити людей, а, з іншого, наповнити бюджет.

– Якщо мова зайшла про бюджет… Аби вистояти у нелегкій економічній ситуації, Україна перейшла в режим жорсткої економії. Як ці заходи позначаться на ситуації в нашому районі?

– Сьогодні ми вимушені скоротити бюджетні видатки майже на 4 мільйони гривень. Головне, що в будь-якому разі програми діятимуть, фінансування залишається і всі захищені статті бюджету будуть виконуватися. Як би тяжко не було країні, наскільки пріоритетною не була б підтримка оборонної галузі, але соціальна складова буде виконуватися і Урядом, і на місцях.

– Скадовчани вбачають розвиток Скадовщини і як курортного, і як аграрного краю, а подекуди дискутують, що важливіше. А що ви вважаєте пріоритетним?
– У нашому районі це галузі, які вже багато років існують і розвиваються паралельно і, більше того, повинні взаємодіяти. Наприклад: не секрет, що в оздоровчі заклади під час сезону привозяться продукти з Кривого Рогу, Дніпропетровська, Каховки, але таку ж продукцію ми сьогодні виробляємо у нашому районі. І я думаю, що ми сприятимемо співпраці оздоровчих закладів та місцевих сільгосптоваровиробників.
– Юрію Олександровичу, протягом трьох місяців ви були лідером місцевого Майдану і в опозиції до тодішньої влади. А сьогодні ви представляєте нову владу в районі. Наскільки це змінило ваш погляд на роботу влади?

– Внутрішньо я завжди був і залишаюся людиною, яка системно працювала проти режиму Януковича, протягом 9 років очолюючи в районі Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», будучи помічником народного депутата України. Але, зрозуміло, що змінився погляд на ситуацію – я вже бачу її зверху. Одна справа – критикувати, інша – працювати. Дуже велика вага відповідальності, насамперед, перед громадою, яка сподівається, що з приходом нової влади щось зміниться. Тому і пріоритет нової влади – ставлення до людей. Сьогодні я в першу чергу вимагаю від апарату районної державної адміністрації реагувати на звернення громадян. Не повинно бути формальних відповідей, всі питання мають вирішуватися по суті.

– Минулої неділі на зборах Майдану ви заявили, що треба ламати «хребет» корупції і бити по руках чиновників, котрі беруть хабарі. Як збираєтеся це робити?

– А ми вже це робимо. Практично завершено формування громадських комісій. Хто б сьогодні не очолив район, яку команду не привів би з собою, троє-п’ятеро людей нічого не зроблять. Якщо корупція – це проблема лише влади, ми ніколи її не подолаємо. Але якщо це спільна проблема влади і громади, і громада активно залучається у цей процес та дійсно працює, тоді пани корупціонери сприймуть це дуже стурбовано. Тому громадський контроль буде здійснюватися у всіх сферах життєдіяльності району. І в разі виявлення порушень я вимагатиму від правоохоронних органів чіткого реагування на ці процеси та надання відповідної оцінки.

– А чи плануєте ви принципові кадрові зміни в структурі виконавчої влади району?

– Кадрові перестановки будуть. Звичайно, прийдуть люди нової формації, але не шляхом різких кадрових революцій. Це буде поступовий процес, продуманий і запланований. На відповідні посади готуються люди, і важливо, що це ті кандидатури, яких підтримує громадськість та прості скадовчани.

– Юрію Олександровичу, останні кілька років на посаді голови РДА були немісцеві люди. А ваша біографія, на відміну від попередників, тісно пов’язана зі Скадовськом. Кажуть, зі свого люди більше спитають… Ви теж так вважаєте?

– Тимчасова людина – у всьому тимчасова. І не тягне її так ця земля… А коли ти йдеш на роботу і з роботи рідними вулицями, зустрічаєш людей, яких знав ще задовго до того, як прийшов на посаду, і розумієш, що посада – це не вічно, то й моральна відповідальність дуже стимулює. Кожен крок звіряєш з тим, що тобі тут жити, відповідати за свої вчинки, скільки б не пройшло часу. Я у Скадовську 31 рік, і все моє доросле життя минало у цьому місті.

– Незабаром вибори Президента України. Які ваші плани та очікування від президентської кампанії?

– Маю чітку позицію, що вибори повинні відбутися чесно і прозоро. Влада нікому не надає переваги, ми – над процесом. Разом з тим потрібно забезпечити організацію виборчого процесу на належному рівні. Виборчі дільниці повинні відкритися вчасно, мати усе необхідне для роботи, щоб виборці зробили своє волевиявлення у належних умовах… І які б зміни не прийшли після 25 травня, усі ми маємо бути мудрими, розсудливими та усвідомлювати, що Україна є і буде. Так, сьогодні ми переживаємо не найкращі часи, але якщо ми згуртовані, якщо ми разом, то недалекий той час, коли Україна буде процвітаючою державою.

Запитувала Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення