«Чорноморцю» 83!

30 листопада районна газета відзначає свій День народження. 83 роки – ціла епоха. І віддзеркаленням усіх історичних подій на Скадовщині протягом десятиліть було і є місцеве періодичне видання. Змінилася назва – «Голос колгоспника» став «Чорноморцем», змінювалися події та «декорації» навколо, але незмінним залишилося одне – «Чорноморець» є інформаційним флагманом Скадовського району, пульс якого б’ється у ритмі сучасного життя нашого краю. Чим зараз живе колектив газети, до чого прагне, що відбувається усередині цілого організму під назвою редакція районної газети «Чорноморець» і якою буде «районка» у найближчому майбутньому, розповіла редактор «Чорноморця» Тетяна Підгородецька.Передовиця 1

– Тетяно Сергіївно, напередодні свята символічно підбивати підсумки та говорити про реалізовані задуми. Яким найбільшим досягненням за цей рік може пишатися родина «Чорноморця»?

– Головне досягнення – це те, що нам вдалося зберегти видання, воно живе повним життям району і розвивається відповідно до запитів, інтересів та потреб нашої аудиторії. Ні для кого не секрет, що останніми роками районна газета була не в пошані багатьох жителів району та міста, а за останній рік нам вдалося підвищити її рейтинг та повернути довіру й інтерес наших читачів. Люди чекали якісних змін, і я можу з впевненістю сказати, що зміни відбулися, читачі їх помітили та оцінили, а це стимул ставати ще кращими.

– Коли ви йшли на посаду редактора, то, напевно, ставили перед собою якісь цілі, завдання. Що ж вдалося втілити в життя за цей час?

– Я 5 років пропрацювала в обласній газеті «Новий день» і, звичайно, коли прийшла у «Чорноморець», добре розуміла тенденції, за якими сьогодні створюються та функціонують обласні друковані ЗМІ. Мені, перш за все, хотілося підняти рівень нашої «районки», з провінційної зробити її прогресивною передовою газетою краю, яка нічим не поступалася б аналогам в області. Хотілося додати виданню барв і зовні, і всередині. Перше, що ми зробили – це змінили логотип газети та почали друкуватися у двох кольорах. Заголовком яскравого блакитного кольору ми підкреслили специфіку нашого району – його курортний статус, прекрасне море, яке дарує нам здоров’я і приваблює сюди багатьох гостей. «Родзинкою» нового оформлення став герб Скадовщини, яким ми прищеплюємо читачам повагу до символіки району. Але найяскравішою газету роблять люди, про яких ми пишемо. Для мене як редактора важливо було, щоб на сторінках газети було якомога більше життєвих історій наших земляків, їхніх радостей, проблем і турбот. І я щаслива, що нам вдається.

– Що можете сказати про колектив редакції, команду, яка день у день робить видання таким, як його бачать читачі?

– Наша команда – це небайдужі до долі газети люди, які ставлять на перше місце читача, його потреби та інтереси, а вже потім свої амбіції та творче самовираження. Колектив «Чорноморця» готовий до позитивних змін і робить все можливе для того, щоб у газети було дійсно світле майбутнє. Вислів китайського філософа Конфуція: «Обери собі працю до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті» на 100 % характеризує працівників нашої редакції.

– Назвіть «три кити», на яких тримається сьогодні газета «Чорноморець»?

– Досвід, молодість та відданість своїй справі. Я дуже пишаюся нашим маленьким злагодженим колективом. До речі, у нас жіноча команда з п’яти осіб, яка поєднала красу та розум представниць прекрасної статі. Колектив оновлювався поступово і, врешті, прийшли та залишилися ті люди, яких по-справжньому хвилює майбутнє газети. Якщо конкретніше, то чимало творчих задумів залишилися б нереалізованими мріями без нашого верстальника-дизайнера Анни Григорівни Мацуляк, яка працює в редакції вже 35 років. Її потенціал як фахівця невичерпний. Саме з нею ми розробляли новий логотип, створювали перший в історії газети календар, верстали перші повнокольорові номери до свят і будемо й надалі покращувати якість друкованого видання. Не менш приємно, легко і надійно працювати з новими членами колективу – кореспондентами Олександрою Воротинцевою, Анастасією Зеленюк, Вікторією Золотаревською та головним бухгалтером Іриною Анатоліївною Кисленко. Усі вони щиро вболівають за майбутнє «Чорноморця», і я це дуже ціную.

– Газета «Чорноморець» – офіційний друкований орган місцевої влади. На вашу думку це допомагає чи заважає?

– Колективу редакції та газеті взагалі пощастило із засновниками, адже протягом усього періоду своєї роботи відчуваємо стабільну підтримку керівництва району та міста. Нам допомагають і морально, і матеріально, прагнуть разом з нами популяризувати газету. Маємо спільне прагнення зробити «районку» ближчою до людей, щоб на сторінках себе бачили передусім місцеві жителі.

– Тетяно Сергіївно, чого побажаєте газеті, колективу редакції та нашим читачам напередодні свята?

– Хотілося б, щоб газета була у кожній оселі жителів нашого району, щоб читачі відчували себе частиною великої та дружної родини «Чорноморця». А ті чудові починання, з якими ми вийшли у 2013 рік, були успішним стартом до нових звершень. Нам не бракує тем для публікацій, на Скадовщині живе чимало непересічних людей, про яких варто знати і якими варто пишатися усьому району. Наразі нам бракує робочих рук, які допомогли б розширити газету не лише в об’ємах чи збільшити частоту її виходу, алейі збагатити змістовно. Усе впирається у фінанси, тому ми радіємо кожному оголошенню, рекламі та поздоровленню, які є суттєвою підтримкою нашого матеріального становища. Мрію і прагну створити для колективу комфортні умови роботи, забезпечити гідну заробітну плату для усіх співробітників редакції, адже випуск газети – це колосальна праця. Але найвища нагорода для нас – це вдячність та повага наших читачів, для яких ми і працюємо.

Тож вітаю усю Скадовщину з тим, що маємо свою рідну газету, з тим, що їй вже 83. Впевнена, що це лише початок і попереду в нас чимало позитивних змін, приємних сюрпризів для читачів і, звичайно, успішне майбутнє.

Бесіду вела Олександра Воротинцева.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення