Що пробуджує в наших душах цілий світ високих почуттів, пристрастей і думок? Що робить усіх нас духовно багатшими і дозволяє кожному бачити життя різнобарвним і яскравим? На ці питання існує чимало відповідей, та найбільш повною і вичерпною буде така: музика! Бо вона є незамінним джерелом радості людей, вона здатна викликати благородні думки, глибоко пронизуючи нашу свідомість чарівними звуками.
Днями автору цих рядків випала нагода завітати до Новомиколаївки. Давно хотілося побувати у тутешній філії Скадовської дитячої школи мистецтв. Колектив музичної школи разом з вихованцями вносять дуже помітну частку у культурне життя села. Без їх виступів не обходиться жодне свято, діти беруть активну участь у музичних конкурсах і творчих оглядах. Чимало випускників школи згодом обирають собі роботу у сфері культури, і першою сходинкою на цьому шляху є саме музична освіта.
У Новомиколаївській філії навчають дітей музики майже упродовж 20 років, тут зародились і зросли паростки мистецтва в багатьох юних серцях. Окрім тридцяти місцевих хлопчиків і дівчаток, зараз у закладі займаються діти з інших населених пунктів – з сусідньої Михайлівки і навіть з села Київка Голопристанського району.
Щойно переступаєш поріг школи, одразу поринаєш у світ музики – її звуки линуть з усіх класів. Діти наполегливо вчаться грі на фортепіано, баяні, акордеоні та гітарі. Майстерно виконують твори, які свого часу збагатили світову культуру, є в їх репертуарі й українська народна музика, а також роботи сучасних композиторів.
Наталія Федорівна Мельниченко, завідуюча Новомиколаївською філією Скадовської дитячої школи мистецтв, охоче запрошує до знайомства із закладом. Колектив школи невеличкий, всього три чоловіки. Крім неї грі на фортепіано дітей навчає викладач музики Ірина Пашковська, а освоювати гітару вчить Іван Турянський, він же керує ансамблем гітаристів «Нас двоє». З нещодавньої поїздки у Генічеськ, де проходив фестиваль-конкурс юних гітаристів «Зимові візерунки», колектив «Нас двоє» привіз диплом другого ступеня. А вихованець школи Денис Мельник привіз диплом другого ступеня не лише з цього фестивалю, а й з обласного фестивалю-конкурсу «Первоцвіт-дебют».
Колектив викладачів відчуває перед собою особливу відповідальність у гідному продовженні традицій школи, закладених старшими поколіннями музикознавців. Розповідаючи про життя закладу, педагоги висловлюють щиру вдячність місцевій владі, батькам і спонсорам, особливо місцевому підприємству «Марфуша», за сприяння у поїздках дітей на музичні конкурси.
Особлива ж думка у батьків юних музикантів. Бажаючи добра своїм дітям, вони прагнуть бачити їх всебічно освіченими, допомогти їм знайти власне покликання в житті. Не забули батьки і про те, що 10 квітня керівник школи Наталія Федорівна Мельниченко відзначатиме свій ювілей. А музика – це її життя, любов і натхнення. Наталія Федорівна закінчила Херсонське музичне училище по класу баяна, згодом заочно здобула вищу освіту в Київському інституті культури, кілька років очолювала оркестр хору «Хлібодари», учасниця вокального ансамблю «Муза», нині входить до складу викладацького інструментального ансамблю, який бере участь у багатьох культурних подіях села Новомиколаївка.
Яке ж найкраще вітання ви-словити ювілярці та якими словами? Давно відомо, що людина, віддана музиці, вирізняється тонким душевним складом і чарівністю. Тож нехай усі учні Наталії Федорівни успадкують від неї любов до музики, залишаючись вірними своєму почуттю все життя.
Юрій Бондарєв.