Усім відомо, що Скадовськ – це дещо більше, ніж тепле море і лагідне сонце. Скадовськ – це місто натхнення, місто краси і любові! Наші краєвиди дають творчий поштовх художникам, фотографам, поетам… Рік тому, до Дня міста, у скадовчан зародилася нова традиція – творчі люди різних поколінь вперше зібралися на літературні читання, щоб ви-словити своє захоплення містом мовою поезії. Відтоді в доробках місцевих поетів з’явилися нові вірші про Скадовськ. Дуже символічно, що святкування 123-ї річниці заснування міста розпочалося саме краєзнавчими читаннями. Як-то кажуть, у тому ж місці, у той же час!
Але цього разу біля пам’ятника засновнику людей побільшало – і тих, хто пише вірші про Скадовськ, і тих, хто любить слухати поезію. Цьогорічний захід пройшов під назвою «Мій рідний край, моя земля» і набув формату справжньої літературної кав’ярні. Гості свята розмістилися за яскравими столиками просто неба, подих осінньої свіжості у повітрі розбавив аромат кави, якою пригощали усіх бажаючих. Під шелест першого листопаду звучала поезія про Скадовськ.
– Я дуже радий, що ця традиція приживається і День міста розпочинається таким культурним та високоестетичним заходом, – зауважив на початку літературних читань міський голова Олександр Яковлєв. – Хочу привітати всіх скадовчан з нашим Днем народження, побажати місту процвітання, добробуту і всіляких гараздів.
Відкрив літературні читання Анатолій Розумний – людина, яка щиро любить Україну, рідний край, своє місто й оспівує їх красу і велич у віршах. І, справді, щира, прониклива, глибока лірика торкнулася серця кожного скадовчанина, який слухав рядки, написані Анатолієм Григоровичем.
У рамках літературних читань місцевий краєзнавець Олег Лиховид презентував свою нову книгу – «Топоніми Скадовського району». Це унікальний довідник, який роз-криває історію походження географічних назв Скадовщини. Усі учасники отримали в подарунок нове видання, й кожен примірник автор підписав особисто.
Історія і сучасність, будні і свято органічно переплелися у творчих виступах скадовчан, які пишуть вірші про Скадовськ. Власні поезії цього року представили Галина Яремкевич, Людмила Іванова, Лариса Ковалюк, Людмила Безердян, Олена Кит, Володимир Коваленко. Приємно було бачити серед учасників і підростаюче покоління.
Учениця 7-А класу ОЗ-СНВК «Академічна гімназія» Марія Маркобок читала поезію Лесі Височанської, учениця 5-В класу Скадовської ЗОШ №3 Дар’я Лісниченко подарувала присутнім вірш Людмили Пригодич, а учениця 8-А класу спеціалізованої школи «Академія творчості» Анна Мелешко декламувала власну поезію.
Справжнім сюрпризом для учасників заходу стало знайомство з путівником по Скадовську, який створила бібліотекар Скадовської центральної бібліотеки для дітей Валентина Свашенко. Це своєрідна презентація туристичних «родзинок» нашого краю, видатних постатей, цікавих місць відпочинку – написано путівник у віршованій формі, у вигляді української абетки. Можливо, в майбутньому цей твір буде видано, адже він, без сумніву, за-цікавить широке коло людей.
Літературні читання пройшли, наче на одному подиху, і навіть похмура погода не змогла затьмарити святкові емоції та піднесений настрій скадовчан. Учасники заходу подякували за організацію виконкому Скадовської міськради, колективам районного будинку культури та Скадовської централізованої бібліотечної системи. На згадку про це свято творчості залишиться спільне фото, яке було зроблено біля пам’ятника засновнику нашого міста.
Тетяна Підгородецька.
Фото автора.