Починаючи з 6 грудня фермерські господарства, с/г кооперативи та ФОП отримуватимуть компенсацію за мобілізованих працівників!
6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 №801-VIII«Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період», згідно якого у частинах третій та четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України слова «в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності» замінено словами «фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову». Тобто гарантії у вигляді збереження місця роботи, посади і компенсації із бюджету середнього заробітку мають тепер і призвані на строкову військову службу (прийняті за контрактом) працівники фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичних осіб – підприємців, де вони працювали на час призову.
В результаті третя – п’ята статті Кодексу законів про працю України мають наступну редакцію: «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Вказані гарантії зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими».
Закон №801-VIII надрукований в газеті «Голос України» від 05.12.2015 №230. Його можна прочитати за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/801-19
Продавець не зареєстрував податкову накладну, але показав суму ПДВ у декларації: чи буде штраф?
Відсутність факту реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для невідображення суми ПДВ за таким документом у декларації відповідного звітного періоду (п. 201.10 Податкового Кодексу України).
Таким чином, оскільки відсутність факту реєстрації податкової накладної в ЄРПН за умови відображення сум ПДВ за нею у податкових зобов’язаннях (р. І податкової декларації) звітного періоду не впливає на декларування платниками податкових зобов’язань з ПДВ за відповідний звітний період, то порушення строку реєстрації податкових накладних у ЄРПН не буде порушенням порядку ведення податкового обліку.
Безхазяйне майно поповнює бюджет держави (Скадовська ОДПІ)
З початку 2015 року Скадовська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області забезпечила надходження до Зведеного бюджету в сумі майже 54,5 тис. гривень від розпорядження майном, що вважається безхазяйним і переходить у власність держави.
Довідково: безхазяйним вважається майно, що не має власника або власник якого невідомий. Згідно вимог Положення про Державну фіскальну службу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.1998 року №1340 „Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним”, інших нормативно-правових актів на структурні підрозділи фіскальної служби покладені завдання із виявлення, обліку, зберігання, оцінки, розпорядження безхазяйним майном, а також іншим майном, що переходить у власність держави, та з обліку, попередньої оцінки, зберігання майна, вилученого, конфіскованого за порушення митного та податкового законодавства.
Центр обслуговування Скадовської ОДПІ прийняв з початку року понад 11 тисяч відвідувачів
Загалом з початку року послугами Центру обслуговування платників Скадовської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області скористалися 11911 відвідувачів. Зокрема, ними було отримано 3212 адміністративних послуг.
Серед найбільш запитуваних залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За січень-листопад 2015 році фізичним особам-платникам податків було надано 3212 таких послуг. З початку року спеціалістами ЦОП зареєстровано 380 книги обліку розрахункових операцій, 197 розрахункових книжок, 71 реєстраторів розрахункових операцій. За заявами платників, надано 255 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 163 книги обліку доходів і витрат. Також видано 176 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету , що контролюються органами доходів і зборів, 8 довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).
Окрім надання адміністративних послуг в ЦОП надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС.
До послуг платників є комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет, відтак дає змогу платникам формувати та передавати звітність в електронному вигляді.
Платники Скадовської ОДПІ спрямували 7, 6 млн. гривень на допомогу армії
За січень-листопад 2015 року від платників податків надійшло 7,6 млн. гривень військового збору на потреби Збройних Сил України. . Про це повідомляє в.о.начальника Скадовської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Катерина Суліменко.
– Стабільні надходження податку на підтримку армії від мешканців району свідчать не тільки про їх громадську свідомість, але й небайдужість до подальшої долі країни, – наголосила в.о.начальника Скадовської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області.
Скадовська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області нагадує, що справляння військового збору запроваджено з 3 серпня 2014 року та продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Звільняються від оподаткування військовим збором доходи військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, отримані у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) з 9 вересня 2015 року, на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.