Доволі часто сьогодні доводиться чути скарги молодих людей на те, що в нинішніх умовах життя важко реалізувати свої можливості. Причини називають різні: то вчитись у виші дорого, то роботу неможливо знайти, а то й взагалі немає куди себе подіти.
А от Андрій Гречковський з Улянівки подібними проблемами не переймається. Він обрав своє місце у житті одразу і без вагань з того дня, коли його, восьмикласника, зарахували на навчання до Скадовської філії Херсонського вищого училища фізичної культури. Одразу обрав собі спеціалізацію «Легка атлетика», а пізніше захопився спортивною ходьбою.
Цікавий це вид спорту – наче не проста хода, але й не біг. Спортивна ходьба – це олімпійська легкоатлетична дисципліна, в якій, на відміну від бігових видів, має бути постійний контакт ноги з землею. Багато в кого викликає дивну посмішку те, як спортсмени, вихиляючись тулубом, долають дистанцію. Здається, ніяких секретів у ходьбі немає, ми кожного дня робимо тисячі кроків – але ні. Усе набагато складніше. Щоб ходити правильно, потрібно знати техніку, дотримуватися правил і багато тренуватися, аби навчитися дійсно швидко і правильно ходити. Бо у цьому виді спорту немає прогулянок, тут щодня треба долати десятки кілометрів.
У Андрія ще зовсім свіжі спогади про останні змагання. У жовтні в Івано-Франківську відбувся чемпіонат України серед дорослих та молоді зі спортивної ходьби на 50 км. Змагання проходили на сучасній сертифікованій трасі, яка наступного року прийматиме Кубок Європи зі спортивної ходьби. Як завжди на подібних заходах, «родзинкою» чемпіонату стала дистанція 50 кілометрів серед чоловіків.
Цього разу чемпіоном України зі спортивної ходьби став Сергій Будза. Півсотні кілометрів він подолав за 3 години 48 хвилин 50 секунд. Андрій Гречковський відстав від чемпіона всього лише на 56 секунд і завоював срібну медаль. Втім, він все-таки додав у свою колекцію «золото» змагань серед молоді, адже йому 21 рік. А вже після 23 років спортсмен залишить молодіжну категорію і перейде у розряд дорослих спортсменів.
Спортивна ходьба – це насамперед пришвидшений крок. Та за ним не видно тієї великої роботи, яка передує виходу на дистанцію. Тренер Андрія Сергій Кирилов розповідає, що шлях до успіху лежить через щоденні тренування за будь якої погоди. І, крім того, треба бути терплячим і цілеспрямованим, впертим, наполегливим і працелюбним. Тільки тоді можна вести мову про успішний результат. А такі риси характеру притаманні далеко не всім юнакам.
Це добре розуміє й сам Андрій: «Сорок кілометрів проходиш, оцінюючи ситуацію, сприймаючи навколишній світ. А почався сорок перший кілометр – вмикається внутрішній «автопілот», тіло рухається автоматично, здається, що незалежно від свідомості. Лише на фініші приходиш у себе».
Зараз Андрій активно готується до участі у чемпіонаті на Кубок Європи.
Він наполегливо тренується. Тож побажаймо нашому земляку покращити свій результат усього на кілька хвилин – тоді європейське «золото» Андрій привезе на Скадовщину, до рідної Улянівки.
Юрій Бондарєв.