У храмі Святої Покрови – подвійне свято

img_6767_sajtНе було такого храму у День Покрови Пресвятої Богородиці, де б не відбулася святкова Божественна літургія. Особливо натхненно служба проходила у нещодавно відкритому храмі Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької церкви, адже названий він на честь цього величного свята, отже святкував цього дня ще й престольне свято.

З самого ранку у стінах храму було дуже велелюдно – зібралися віруючі з усіх кінців міста і навіть довколишніх сіл. Важко було не помітити в очах людей піднесений настрій. Громада Покрови Пресвятої Богородиці потроху звикає до тієї радісної думки, що відтепер у неї теж є своя церква. Нагадаємо, парафіяни чекали на зведення храму більше 10 років, і ось 2 жовтня 2016 року його двері нарешті було відчинено.

Святкову літургію з нагоди Дня Покрови Пресвятої Богородиці здійснив настоятель храму отець Василь (Харкавий). По закінченню служби він поздоровив громаду і розкрив важливу суть цього свята:

– Кожне Богородичне свято відкриває нам одну з чеснот Богородиці Діви. Свято Покрови урочисто вшановує духовне материнство Марії, зокрема, Її молитовне заступництво, любов та опіку над кожним із нас. Кожна матір завжди переживає за своїх дітей, подібно Марія дбає про наше тілесне і духовне здоров’я, вічне щастя.

img_6740_sajtЗ важливою місією до храму завітав отець Володимир Цяпка – настоятель Святоюріївського храму. По-перше, він теж поздоровив громаду храму Покрови Пресвятої Богородиці з престольним святом. А по-друге, зачитав Декрети Одеського екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Відповідно до них, духовна служба отця Василя Харкавого у скадовській громаді завершена – його переведено на парафію Кирила і Методія, що в місті Івано-Франківськ. Парохом храму Покрови Пресвятої Богородиці призначено отця Андрія (Карпінця). Також призначено співробітником парафії отця Йосипа (Монтеса), він же очолив монастир Воплоченого Слова Української Греко-Католицької церкви у нашому місті.

З нагоди свята отець Василь вручив віруючим маленькі вервиці, освячені в Римі, їх передав з нагоди відкриття храму генеральний настоятель Згромадження Воплоченого Слова отець Густаво Нєто.

Прощаючись з отцем Василем, парафіяни подякували йому за добру службу та зведення храму, а також побажали благословення Божого в подальшому духовному зростанні. Також найщирі побажання успіху були адресовані новому настоятелю храму Покрови Пресвятої Богородиці – отцю Андрію.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення