У безмежному всесвіті професій кожне ремесло заслуговує на повагу, а плоди його праці – на людську шану. Скадовські старшокласники мають унікальну можливість, не виїжджаючи за межі рідного району, відкрити для себе ази журналістської справи, набути теоретичних знань і практичного досвіду у пресі та на телебаченні. Це проект «Школа юного журналіста», а започаткували його разом редакція районної газети «Чорноморець» і районна бібліотека для дорослих.
Відкриття нового навчаль ного року школи журналістики відбулося 10 жовтня. У читальній залі районної бібліотеки, як-то кажуть, яблуку ніде впасти. Дівчата і хлопці, котрі представляли усі школи нашого міста та ближніх сіл, завітали на знайомство з журналістикою та справжніми журналістами. А їх цього дня у залі книгозбірні зібралося чимало: від районних до столичних!Відкрили зустріч координатор проекту, бібліотекар закладу Ольга Купенко та редактор районної газети «Чорноморець», член Національної спілки журналістів України Тетяна Підгородецька. Як журналіст, що обрала собі професію за покликанням, Тетяна Сергіївна захоплено розкрила перед юною аудиторією великий, багатогранний і такий складний світ журналістики. «У цій професії не може бути випадкових людей. Якщо ти приходиш у журналістику – віддаєшся їй кожною клітиною свого єства і вона стає твоїм способом життя, коли вже не зупиняєшся перед ризиком і готовий до повної самопожертви. Тільки так ти зможеш працювати для людей, бути корисним суспільству, служити правді, захищати права громадян».
Редактор «районки» зауважила, що школи юнкорів були популярними у всі часи і ставали першою сходинкою на шляху до вибору професії. Так, саме у школі юнкора при обласній газеті «Наддніпрянська правда» зробили свої перші проби пера нині відомі на Херсонщині та в Україні журналісти Анатолій Жупина (головний редактор газети «Новий день») і Володимир Косюк (директор телекомпанії «Херсон Плюс»). Заняття у школі журналістики, що відкрилася в Скадовському районі вже другий навчальний рік, дають змогу підготувати юних кореспондентів для газети «Чорноморець» та шкільних юнкорів. Саме вони першими будуть розповідати про події рідного навчального закладу на сторінках районної газети.
Любов’ю до своєї праці з юними школярами поділився і журналіст газети «Чорноморець» Юрій Бондарєв – у його статтях на шпальтах районної преси не одне десятиліття фіксується, підмічається та аналізується життя нашого краю, розкриваються прекрасні і неординарні жителі. Юрій Васильович звернув увагу на те, що невипадково школа юного журналіста зародилася у тісній співпраці колективу ра-йонної бібліотеки та редакції. Адже книга і газета, читання та створення публікацій допоможуть старшокласникам сформувати культуру мовлення і мислення, забезпечити можливості для самовираження і самореалізації творчих та інтелектуальних здібностей. А ще важливо, що залучення до художнього і публі-цистичного слова формує в людини власну життєву позицію і систему цінностей.
Не секрет, що у різному віці по-різному дивишся на обране ремесло. А про що на занятті з журналістики могли б поговорити слухачі школи з директором Центру дитячої та юнацької творчості, відомим місцевим краєзнавцем Олегом Лиховидом?! Не лише про незвідані сторінки історії Скадовщини. Здобуваючи вищу освіту в Херсонському сільськогосподарському інституті, 20-річний Олег Лиховид працював дописувачем одразу кількох обласних видань, робив проби на херсонському телебаченні. Враженнями від знайомства з журналістикою, від своїх перших гонорарів та перших розчарувань у цій професії і поділився зі школярами Олег Лиховид, нині також член
Національної спілки журналістів України та власкор газети «Вільний вибір».
Привідкрити завісу тележурналістики і за лічені хвилини закохати у цей напрямок ЗМІ старшокласників змогла начальник районного відділу культури і туризму Ольга Миронець – одна з перших ведучих районного телебачення, у минулому керівник телестудії. Ольга Василівна сказала щиро: «Якби я могла повернутися в минуле, я б обрала журналістику своєю єдиною професією на все життя».
А от нинішній директор районної телестудії «Обрій» Олександр Коротін зацікавив присутніх розповіддю про улюблену роботу і підкреслив, що сучасний журналіст повинен бути креативним, соціально адаптованим і відповідати всім вимогам нового часу. Принагідно Олександр В’ячеславович запросив учнів школи журналістики на екскурсію до телестудії.
Одне знайомство приходило на зміну іншому і, здавалося, несподіванкам не буде кінця. Адже на відкритті школи журналістики випала щаслива нагода зустрітися і зі столичними журналістами! У гості до скадовських школярів завітали журналіст і громадський діяч Олександр Черненко та тележурналістка і громадський діяч, співзасновник громадянського руху «Чесно» Світлана Заліщук. Вони привітали дітей з досить серйозним професійним самовизначенням і теж попросили слова. У своєму зверненні до підростаючого покоління київські журналісти переконливо довели, що сьогодні робота газетяра, телеведучого є потужною ідеологічною силою, детонацією позиції громадської думки. Журналісти можуть і повинні змінювати життя суспільства на краще. У них для цього є всі засоби, серед яких найголовніший – слово.
Завершилося знайомство з професією приємним підсумком. Адже хтось цього року у школі журналістики буде новачком, а хтось вже впевнено заявляє про себе. Під дружні оплески директор комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» Наталія Старенька вручила подяку за старанне навчання у школі журналістики Юлії Безуглій – учениці ЗОШ №3 та юній дописувачці у районну газету «Чорноморець».
А всіх, хто планує долучитися до команди юнкорів Школи журналістики, запрошуємо що-п’ятниці, о 15.00, до читальної зали районної бібліотеки для дорослих (2-й поверх РБК). Заняття у школі безкоштовне. Від-крийте для себе захоплюючий світ журналістики!
Вікторія Золотаревська.
Фото Тетяни Підгородецької.