З 23 лютого до 11 квітня – Великий піст

Великий піст з усіх церковних постів є найголовнішим у християн. Він готує людину до свята Великодня. Це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту не в тому, щоб чогось не їсти, а в нашій концентрації на головному в житті. Тілесне постування допомагає зосередитися на внутрішньому світі: розібратися у цілях та цінностях, щиро покаятися і виправити свій земний шлях таким чином, щоб він вів до спасіння.

пістВеликий піст триває 48 днів і складається з таких частин: Чотиридесятниця – 40 днів, Лазарева субота – 1 день; Вхід Господній до Єрусалиму – 1 день; Страсний Тиждень – 6 днів.

Починається Великий піст Чистим понеділком і триває 7 тижнів, сьомий з яких Страсний – на честь спогаду про останні дні земного життя Спасителя, Його страждання і смерть. Великий піст встановлений як період загального духовного очищення й освячення. Умовами такого очищення є не тільки обмеження в їжі (піст тілесний): утихомиривши свою плоть, легше вести боротьбу з іншими пристрастями. Не менш важливим є духовне самообмеження, подолання гріха, зміна способу життя, думок, почуттів і поведінки (піст духовний). Для того, щоб цього досягти, необхідно робити над собою великі зусилля, долаючи власні бажання і характер, спрямовуючи себе до виконання Волі Божої.

Церковний устав повністю виключає з вживання під час Великого посту м’ясо, яйця та молоко. Риба дозволяється тільки на свята Благовіщення та Входу Господнього до Єрусалиму (на Вербну неділю). У Лазареву суботу можна вживати рибну ікру. Певні послаблення або повне скасування фізичного посту дозволяється тим категоріям людей, для яких постування може стати шкідливим. Це передусім діти, вагітні та матері, що годують, а також хворі, військові та люди, що займаються важкою фізичною працею. Якщо за медичними показаннями людині треба вживати молоко чи білкову їжу, вона може це робити. Є певні послаблення і для студентів. Так, у духовних навчальних закладах під час Великого посту по суботах та неділях дозволяють вживати рибу. З питаннями про благословення на послаблення посту можна звертатися до священика.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення