А ви бачили «Перлину степу»?!

Є на Херсонщині місце, де ніби зупинився час… Місце, де настільки незаймано буяють луки і ліси, ніби тут і не ступала нога сучасної людини. Місце, де все ще стоять білі українські мазанки з маленькими розмальованими віконцями і черепичним дахом, тонко вкритим нальотом старовини. Кожну хату обіймає тин, на якому гарні господині порозвішували сушитися до блиску вимиті глечики, пооздоблювали свої оселі рушниками! Йдеш, милуєшся… і бачиш Україну такою, як вона була кілька століть тому, з її колоритним побутом, багатою палітрою народних звичаїв і традицій, з дзвінкими піснями та запальними танцями…

Чарівні ведучі Ольга Миронець та Олександр Коротін і співзасновник фестивалю Олександр Долинко (у центрі).

Чарівні ведучі Ольга Миронець та Олександр Коротін
і співзасновник фестивалю Олександр Долинко (у центрі).

Це унікальне місце – туристичний комплекс «Зелені хутори Таврії». Той, хто хоча б одного разу тут побував, ніби вбирає в себе силу цієї природи, цієї землі, силу української історії та культури. Не дивно, що саме «Зелені хутори Таврії» стали майданчиком для проведення першого обласного етно-фольк-фесту «Перлина степу», який згуртував кращі колективи з усієї Херсонщини. А чи знаєте ви, що ідея проведення цього фестивалю народилася в серці скадовчанки, талановитої людини нашого краю – Ольги Василівни Миронець, яка очолює районний відділ культури, молоді та спорту.

Незрівнянний виступ колективу «Прованс» Благодатненського СБК.

Незрівнянний виступ колективу
«Прованс» Благодатненського СБК.

– Під час перегляду звітніх концертів творчих аматорських колективів нашого району ми звернули увагу на те, який великий і потужний пласт становлять народні виконавці, – розповідає Ольга Василівна. – Це дуже талановиті артисти, але, на жаль, далі рідного села чи району їх ніхто не знає. І, до речі, це спостерігається не лише на Скадовщині. Наша область дуже багата на унікальні творчі самородки. Тому мені дуже хотілося зібрати їх усіх або майже усіх на одній великій сцені, щоб люди побачили, яка талановита Херсонщина!

Переможниця конкурсу краси – Анастасія Белеста.

Переможниця конкурсу краси – Анастасія Белеста.

Добрі і світлі ідеї завжди згуртовують. Тож й ініціатива Ольги Миронець започаткувати фестиваль «Перлина степу» знайшла підтримку начальника обласного управління культури Світлани Думинської. Пропозицію виступити співзасновником фестивалю сприйняв за честь й очільник «Зелених хуторів Таврії» Олександр Долинко. І почалася ретельна підготовка: написання сценарію, розсилання запрошень, реєстрація учасників…

Титул «Степова красуня» отримала Тетяна Миронець.

Титул «Степова красуня» отримала Тетяна Миронець.

– Ми навіть не розраховували, що відгукнеться стільки бажаючих взяти участь в нашому етно-фольк-фесті. Коли ми полічили кількість заявлених виступів, зрозуміли, що їх більше ста і це буде дуже масштабний захід. А між тим дзвінки і прохання бути включеними до програми надходили й надходили…, – зауважує Ольга Василівна.

Аж ось минулої суботи з самого ранку на «Зелені хутори Таврії» почали з’їжджатися творчі колективи з усієї Херсонщини: вокалісти, танцюристи, майстри розмовного жанру, а ще – найгарніші дівчата нашого краю, учасниці конкурсу краси, який проводився у рамках етно-фольк-фесту «Перлина степу». Неперевершеними ведучими свята стали чарівна Ольга Миронець та директор ТРК «Обрій» Олександр Коротін. А на сцену фестивалю «Перлина степу» цього дня вийшло більше 700 учасників. Дуже яскраво були представлені таланти Скадовського району, а саме: Діана Сервуля, Владислава Гнатюк та дитячий вокальний ансамбль «Райдуга» Красненського СБК; Ольга Глухова та вокальний жіночий ансамбль «Надвечір’я» Тарасів-ського СБК, хореографічний колектив «Калинонька» Тарасівської ЗОШ; вокальний дует Дар’ї Чащиної та Стефанії Якуб, вокальний ансамбль «Надія», танцювальний колектив «Перлина» Антонівського СБК; танцювальні колективи «Прованс», «Веселі молодиці» та «M&M’S» Благодатненського СБК; народний вокальний ансамбль «Вербиченька» та народний вокальний ансамбль «Бабусі» Лазурненського СБК, дует гітаристів «Сьома струна», зразковий оркестр народних інструментів «Садко», дует баяністів «Дежавю» Скадовської дитячої школи мистецтв, Віталій Рибась, вокальний дует Любов Шара та Яна Кантієва Улянівського СБК; вокальний квартет «Калини цвіт» Михайлівського СБК, сімейний дует Олександра та Людмили Бугаєнків, гурт «Троїсті музики» Широківського СБК; вокальний ансамбль «Журавка» Шевченківського СБК, вокалісти Анастасія Яресько і Тетяна Пономаренко. Також з чудовими піснями про Україну виступили голова Благодатненської сільської ради Василь Козак та голова Уля-нівської сільської ради Надія Твердохліб. Ну і справжньою окрасою програми фестивалю були вокальні виступи чарівної ведучої – начальника відділу культури, молоді та спорту Скадовської райдержадміністрації Ольги Миронець.

Лазурненські бабусі – справжній самородок народної творчості.

Лазурненські бабусі – справжній самородок народної творчості.

Із гарним початком цього чудового заходу усіх поздоровила начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Думинська. З огляду на розмах, масштаб та кількість учасників, вона принагідно зауважила, що перший фестиваль народився, наче велика гарна дитина!

– Ви тільки вслухайтеся в назву цього фестивалю: «Перлина степу»! Перлина – це народна творчість нашого степового краю і водночас це перлина всієї України. Адже у нас є все: степ, ліси, моря, озера, плавні… Є все для щасливого життя! – зауважила Світлана Думінська. – Тому я бажаю фестивалю яскравого розвитку та успіхів! Впевнена, що наступного року на «Перлину степу» завітає ще більше глядачів та учасників.
Фестиваль розпочався опівдні і тривав до самого вечора. Родзинкою свята став конкурс краси, в якому змагалися 8 юних українських дівчат, справжніх красунь Півдня України. А перемогла у цьому конкурсі та здобула почесне звання «Перлина степу 2017» скадовчанка Анастасія Белеста. Приз глядацьких симпатій і титут «Степова красуня» завоювала Тетяна Миронець.

Глядачі фестивалю не втомлювалися аплодувати артистам.

Глядачі фестивалю не втомлювалися аплодувати артистам.

Найбільшою ж інтригою упродовж всього фестивалю був головний приз! Після того, як на святковій сцені виступили більшість колективів, вже ні в кого не виникало сумнівів, хто з-поміж усіх найяскравіший, найсамобутніший, найталановитіший… Отже, головний приз першого обласного фестивалю «Перлина степу» поїхав до Скадовського району, а здобув його Благодатненський сільський будинок культури, який очолює Тетяна Бєлова. З цією подією колектив щиро привітали глядачі, колеги та організатори фестивалю

Ну і як не відмітити, що всі без винятку глядачі під час фестивалю закохалися у народний фольклорний ансамбль «Бабусі» Лазурненського селищного будинку культури під керівництвом директора СБК Валентини Демчук. Цей колектив за участь у фестивалі отримав приз глядацьких симпатій!
Перший фестиваль «Перлина степу» завершився в атмосфері великого святкового піднесення, й усі глядачі та учасники з нетерпінням чекають нової зустрічі – у цьому ж чарівному місці, з цими гарними ведучими, щоб разом відкривати нові перлини нашого талановитого степового краю!

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення