Біда, спільна для всіх

слайдерЗдавалося б, ніщо на початку весни не віщувало лиха для скадовчан. Взимку дощів і снігу випало дуже мало, і запас вологи у ґрунті на початку квітня був мінімальним. Селяни навіть боялися посушливого року. Та прийшов травень – і раптом задощило чи не кожного дня.

Спочатку опадам раділи, бо ж за народною приказкою, дощовий травень залишає агрономів без роботи. Та коли дощі почали заважати польовим роботам, радість минула. А кінець останнього місяця весни і початок літа стали для багатьох скадовських родин справжньою бідою. У деяких оселях, на городах і подвір’ях з’явився тихий і підступний ворог – вода.

Мова йде про підтоплення кількох районів Скадовська. Ця проблема є актуальною чи не для кожного жителя нашого міста. Високий рівень підземних вод десятиліттями формувався системою зрошення. Поки у місті діяли засоби вертикального та горизонтального дренажів, лихо дрімало. А як тільки перестали працювати насоси з відкачування води, а дренажні канави засмітилися, проблема одразу нагадала про себе.

Нинішнє підтоплення стало першим серйозним випробуванням для новообраного міського голови Олександра Яковлєва. Варіантами вирішення цієї проблеми Олександр Юрійович поділився з кореспондентом нашої газети:

– Цього року дива не сталося – як завжди, після рясних дощів наше місто постраждало від надмірної кількості опадів. Хоча у деяких районах Скадовська дренажна система і працює, більша частина території знаходиться у зоні ризику. Це обумовлено тим, що побудовані ділянки дренажної системи залежать від роботи насосів. Вони підключаються до мережі освітлення міста, інколи виходять з ладу, і тоді рівень води не спадає.

А от працівники комунального підприємства «Очисні споруди» висловлюють свою думку з приводу підйому ґрунтових вод у нашому місті. Справа в тому, що три станції дренажу скидають воду в каналізацію, яка у дощові дні і так переповнена. Комунальники лише нещодавно домоглися позитивних результатів очистки стічної води – і раптом таке навантаження на очисні споруди. Звичайно, дощі ускладнили роботу комунального підприємства.

Сьогодні на підставі технічних розробок, виконаних у 2013 році Київським інститутом водних проблем і меліорації НААН України, у міській раді розробляється проект будівництва дренажної системи. Це буде канал від вулиці Сергіївської на північ вздовж вулиці Пасічника. Він відведе зайву воду від району аеропорту та «Колгоспного» селища. Ще один канал від Станції технічного обслуговування вздовж вулиці Софіївської (частково Святоюріївської) до вулиці Шмідта відведе воду від зон затоплення вулиць Свободи, Лазурної, С.Скадовського, В.Чорновола, Морської, Пушкіна та Сергіївської. У нинішньому році почнеться будівництво обвідного каналу за вулицею Пасічника, який захистить від вод значну частину території під-топлення. По вулиці Софіївській захисну гідроспоруду будуватимуть по завершенню проектування та визначення обсягу робіт.

Зараз комунальні служби проводять підготовчі роботи для ліквідації аварії на каналізаційно-насосній станції №5. Виявилося, що вона протягом багатьох років працювала в аварійному режимі, адже на головному колекторі утворився обрив, який намагалися ліквідувати різними методами. Було прийнято рішення замінити частину трубопроводу головного колектора. Поки що створюється обвідна ділянка для прийому стічних вод, щоб здійснювати ремонт колектора.
Протягом дощового періоду силами комунального підприємства «Очисні споруди» було викачано та вивезено автоцистерною 367,5 м3 води, мотопомпою відкачано 420 м3. Але роботи з відкачування води продовжуються і донині – дощі хоч і припинилися, та земля насичена вологою, і її рівень залишається високим. Лише з шостого червня по сьогодні відкачано понад тисячу кубометрів води.

– Хочу принести свої вибачення людям, котрі потерпають від водної стихії, адже місто виявилося не готовим зустріти її, – звернувся до скадовчан міський голова Олександр Яковлєв. – Одночасно хочу запевнити жителів міста, що буде зроблено все можливе, щоб вони більше не страждали від наслідків сильних дощів.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення