Браконьєрам лісу оголошено війну!

Лісосмуги Скадовщини… Без них важко уявити наш край, адже рукотворні лісові посадки міцно увійшли в наше життя, і не лише, як окраса степового пейзажу. Вони захищають поля від пилових буревіїв, а зональні канали – від пересихання. Селяни косять у лісосмугах траву, заготовляють сухостій на паливо. На березі каналу у лісовій посадці можна культурно провести дозвілля, не завдаючи шкоди природі. Трапляються серед дерев дикі абрикоси, алича, яблука-кислички, груші, шовковиця, сливи, смородина, горіхи, лікувальні шипшина та глід. Воістину, лісосмуги є нашим спільним багатством.

Але сьогодні над цим природним скарбом зависла хижа сокира браконьєра. Тому легко було зрозуміти стривожений настрій голови райдержадміністрації Віктора Турика, котрий цього понеділка розпочав термінове засідання за участю представників правоохоронних органів, місцевої прокуратури, Служби безпеки України, лісгоспу, управління водного господарства та управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Причиною для такого настрою стало повідомлення правоохоронців про те, що напередодні вночі у лісосмузі на території Шевченківської сільради затримано кількох місцевих жителів, котрі займалися незаконним вирубуванням лісу. Фактично, мова йде про організоване злочинне угрупування, котре нахабно і безкарно господарює у зелених насадженнях степу. Вони діють професійно, вміло маскують свою діяльність, виставляють «дозори» на мостах, котрі телефоном повідомляють «лісорубам» про помічену небезпеку. Один з громадян, причетних до цього, з місця події втік, але незабаром був затриманий.

Зловмисники зрізали кілька багаторічних акацій, розпиляли їх на чурбаки і завантажили у причіп. Доказом злочину слугували кілька пластикових ємностей з-під бензину, причому самих бензопил не виявилось. Правоохоронці припускають, що їх вивезено з місця злочину.

husqvarna-450e-9(1)Голова районної державної адміністрації був небагатослівним. «Нашою спільною справою честі є рішуча і безкомпромісна боротьба зі злочинцями. Ми маємо обов’язково притягти їх до кримінальної відповідальності. Адже лісосмуги захищають наш курортний край від суховіїв. Завдяки зеленому захисту степові вітри втрачають на березі моря свою силу. Це дуже важливо для дитячої рекреаційної зони. На Херсонщині знищення рукотворних лісів стало справжньою бідою. Давайте ж подамо приклад того, як можна зберегти наше зелене багатство від нечистих рук», – звернувся Віктор Турик до присутніх.

Учасники засідання висловили готовність довести справу браконьєрів до логічного кінця. Усі вони відповідатимуть перед Законом. Також було запропоновано передати лісові смуги на баланс місцевих рад, а на всіх мостах встановити пости чергування.

Нехай не виникне у когось співчутливої думки про те, що нині морози, а паливо дуже дороге – от і порушують люди Закон. Ні, вирубкою лісу займаються з метою особистого збагачення ділки, котрі організовують злочинні групи з місцевих любителів «оковитої». А потім нарізані колоди лісу продаються в якості паливного матеріалу на 61-му кілометрі. З усіх видів деревини найбільше у злочинців цінується акація, якої в лісосмугах нашого району лишилося дуже мало.

У кожного мешканця Скадовського краю має защеміти серце від вигляду пеньків у посадках. Скільки ж років мине, щоб на їх місці знову виросли дорослі дерева з розкішною кроною?! Понад усе сьогодні нам треба дбати про те, аби красу лісових насаджень Скадовщини побачили й наші нащадки. А для цього всім губителям дерев у нашому районі оголошується справжня війна. Її результати, переконані учасники засідання, будуть відчутні вже незабаром.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення