Цукрова істерія у Скадовську

Ціни на цукор_сайтЗахмарні ціни – інакше і не скажеш про вартість цукру, що склалася у продовольчій мережі міста і району за останні три дні.

Ще у вівторок на полицях скадовських магазинів та супермаркетів цукор спокійно лежав за ціною трохи більше 11 гри-вень, на ринку – по 12 гривень за кілограм. А вже в середу зранку довкола ціни на цукор почалася справжня істерія. У магазинах продукт зник взагалі, а на ринку йому просто не могли скласти ціну – за один день вартість цукру продавці змінювали по кілька разів, зрозуміло, у бік здорожчання. Містом почали ширитися розмови, що цукор можна купити не дешевше 17 гривень.
Вранці у четвер цукор на рин-ку почали продавати по 17 гривень. Але цінників біля товару не було, і деякі продавці за кілограм «білого золота» просили 18 гривень, а дехто й усі 22 гривні. Поступово поповзли вгору ціни на цукерки та печиво – вони ж теж із цукром.

Звичайно, здорожчання цукру, як і всіх продовольчих товарів, в умовах важкої економічної ситуації в країні є очевидним. Девальвація гривні болісно відгукується на купівельній спроможності простих українців. Так, на цукрових заводах у ці дні оптові відпускні ціни зросли з 8 до 13 гривень за 1 кг. Але чомусь у той час, як у Скадовську, на півдні України, цукор коштує 17 гривень, у столиці його й досі продають по ціні 12-13,5 гривень (хоча в Києві продукти завжди були дорожчі, ніж у Скадовську)! Не можна не помітити, що вартість цукру стала захмарною саме в ті дні, коли долар зробив черговий рекордний стрибок. Попри те, що офіційний курс коливається в межах 30 гривень за 1 долар, у «валютників» він вже підібрався до позначки 40.

У торговельників своя логіка – не продешевити. Втім, за такими цінами пересічному скадовчанину навряд чи захочеться солодкого життя. Та й чи варто піддаватися загальній паніці? Пам’ятається, як влітку 2014-го Скадовськ переживав подібну «соляну лихоманку». Скільки солі тоді закупили городяни за невиправдано високими цінами! А сьогодні недорогої солі знову вдосталь скрізь. І хто сказав, що така ситуація не повториться з цукром?!

Тетяна Підгородецька.
Фото Юрія Бондарєва.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення