Депутати голосували поіменно

11 березня відбулася чергова 5-та сесія районної ради. Від попередніх пленарних засідань її робота відрізнялася відкритою процедурою поіменного голосування, як того вимагають останні зміни у законодавстві. Оскільки зала засідань районної ради не обладнана електронною системою голосування, кожен депутат з кожного питання вголос озвучував своє волевиявлення: «За», «Проти» або «Утримався». На порядок денний було внесено майже 40 проектів рішень, втім їх розгляд проходив досить конструктивно, оскільки усі питання були опрацьовані на засіданнях постійних комісій.

472940До речі, перед початком сесії виникла необхідність провести ще одне спільне засідання комісій з питань: гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення; промисловості, транспорту, будівництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, на якому розглянули два питання.

Кілька днів тому до районної ради надійшли документи трудового колективу комунального підприємства «Редакція районної газети «Чорноморець» щодо участі у реформуванні друкованого засобу масової інформації та редакції відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Оскільки районна рада має прийняти рішення про вихід зі складу співзасновників газети у місячний термін, члени комісій рекомендували внести на розгляд 5 сесії відповідний проект рішення.

Крім того, депутати повернулися до питання щодо призначення головного лікаря комунального закладу «Скадовська центральна районна лікарня». Оскільки до початку сесії не було отримано погодження від Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації на подані кандидатури, а також у зв’язку з судовим позовом Тетяни Присяжнюк до районної ради щодо визнання незаконним внесення в порядок денний 5-ї сесії районної ради розгляду іншої кандидатури для призначення на цю посаду, на засіданні постійних комісій було прийнято рішення рекомендувати зняти дане питання з порядку денного сесії.

Погоджені членами профільних комісій зміни знайшли підтримку у колег-депутатів, щойно розпочалася сесія. Як наслідок, у залі засідань одразу поменшало присутніх, адже напередодні багатьох скадовчан, зокрема, медиків та представників громадськості, хвилював розгляд саме кадрового питання щодо головного лікаря райлікарні. Покинув сесію, не беручи участі в обговоренні жодного з питань порядку денного, і народний депутат України Федір Негой.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету на 2015 рік, а також внесли зміни до показників головного фінансового документу району на поточний рік. Вони обумовлені надходженням коштів на утримання закладів освіти, медицини, необхідністю фінансування ремонтних робіт у школах, садочках та лікарнях, проведення різних заходів тощо. Так, виділено 295 тис. грн на проведення ремонту покрівлі та системи опалення Красненської ЗОШ, 115 тис. грн – на проведення ремонту їдальні СНВК «Академічна гімназія», майже 1,5 млн грн – на реконструкцію даху Скадовської ЗОШ №2, 742 тис. грн – на реконструкцію даху корпусу №2 Скадовської ЗОШ №3, 128 тис. грн – на капремонт актової зали Тарасівської ЗОШ, 158 тис. грн – на капремонт будівлі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 325 тис. грн — на ремонт даху акушерсько-гінекологічного корпусу райлікарні, 920 тис. грн – на реконструкцію даху поліклініки Скадовського центру ПМСД. Більше 167 тис. грн спрямовано на придбання ліків для пільгових категорій громадян. Чимало місцевих рад (Лазурненська, Приморська, Тарасівська, Радгоспненська та інші) передали субвенції районному бюджету для організації харчування пільгових категорій учнів шкіл.

З метою стабільного життя району у різних напрямках депутати затвердили на 2016 рік низку районних програм, серед яких: «Мобілізаційна підготовка та мобілізація», «Призовна дільниця», програма індивідуального житлового будівництва «Власний дім», що добре зарекомендувала себе і знайшла продовження у цьому році.

Розглянули на сесії і блок питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад району. Також депутати не залишились осторонь проблемних питань району і прийняли три різних звернення: до Кабінету Міністрів України щодо прохання не залишити без державної фінансової допомоги ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство» та надати йому дозвіл на проведення традиційних видів полювання на території мисливських угідь господарства; до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо необхідності врегулювання ситуації з незаконною вирубкою лісосмуг; до Верховної Ради України з метою захисту права органів місцевого самоврядування на встановлення пільг із сплати податку на житлову нерухомість у 2016 році.

Наприкінці сесії депутати районної ради приділили велику увагу питанню децентралізації. Попри те, що реформа вже розпочалася, існує певний інформаційний вакуум, у першу чергу серед населення. Крім того, незрозумілими залишаються багато законодавчих питань. А тому ра-йонні обранці були одностайні у тому, що найближчим часом треба зібратись у форматі громадських слухань, за участі жителів сіл району, із запрошенням фахівців обласної робочої комісії з питань децентралізації і вивчити це питання більш глибоко. Адже реформа несе в собі великі зміни і в кінцевому рахунку не повинна погіршити життя простого українця.

Прес-центр районної ради
.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення