Державні службовці приймали вітання з професійним святом

23 червня в Україні відзначають День державної служби. Це свято було встановлено «…враховуючи роль державної служби у процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…» згідно з Указом Президента України «Про День державної служби» від 4 квітня 2003 року. Традиційно цього дня вшановують роботу людей, які працюють у різних сферах державної служби України. Урочистості на честь фахівців, які представляють держслужбу у Скадовському районі, відбулися у великій залі РБК.

Саме на держслужбовців покладається безпосереднє виконання функцій держави на відповідній території, у конкретній галузі державного управління. Тож у святковій залі зібралися представники апарату та різних структурних під-розділів районної державної адміністрації, Пенсійного фонду України, Скадовського відділення Херсонської об’єднаної податкової інспекції та багатьох інших державних установ і служб.

3Робота цих людей завжди асоціювалася з особливим статусом і навіть привілейованістю. Насправді ж це подекуди оманливе сприйняття. Державна служба, особливо на так званій периферії, в областях, у районах, маленьких містах і селах – це дуже складна і відповідальна праця. Робота держслужбовця часто передбачає спілкування з багатьма громадянами для надання важливих соціальних послуг. Але водночас державна служба дуже часто залишається недо-оціненою суспільством, а робота цих людей – невдячною з боку тих громадян, для яких вони працюють… Тож недарма святкового дня державним службовцям Скадовського району дякували не лише за високий професіоналізм, а й за витримку та наполегливість, самовідданість справі та готовність працювати у складних умовах, у ненормованому режимі, покладаючи усі сили на результат.

1А результат очевидний: це важливі управлінські рішення, від яких залежить стабільність усієї громади, це своєчасно нараховані та виплачені пенсії, субсидії, соціальна допомога… Це збір податків, які наповнюють бюджети на місцях і в державі, аби потім були ресурси виплачувати заробітну плату, будувати школи і садочки, ремонтувати дороги… Це реалізація багатьох програм, які покликані захищати гарантовані державою права та інтереси громадян. Іншими словами, праця держ-службовців може бути непомітною, але від цього вона не менш важлива і цінна. Саме це у своїх виступах підкреслювали й очільники місцевої влади: голова районної державної адміністрації Віктор Турик, голова районної ради Олег Старенький, міський голова Олександр Яковлєв. Урочистості супроводжувалися церемонією вручення почесних грамот та подяк, а також музичними дарунками від солістів та творчих колективів районного будинку культури.

3Шкода лише одного – свято відбувалося у майже порожній залі. Звичайно, цього дня чимало державних службовців не змогли відірватися від роботи, адже навіть у знаменний для себе день вони, наче бійці невидимого фронту, виконували важливі функції, покладені на них державою. Разом з тим, хотілося б, аби в наступні рази представників державної служби України у Скадовському району прийшли привітати з професійним святом значно більше людей.

Є багато яскравих професій, які завжди на виду, якими ми захоплюємося і… не більше того. А є й інші професії – без пафосу і зайвої уваги до себе. Та ми й самі не помічаємо, що маємо щоденну потребу в них й почасти без них не уявити наше життя. Саме до таких і належить професія державного службовця. Спасибі вам, шановні, за вашу самовідданість, витримку, мужність та вірність присязі.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення