Діти Скадовщини – за збереження довкілля

gazeta_sajtХтось із мудрих сказав: «У природи немає для нас ні нагород, ні покарань, у неї є лише наслідки». Погодьтеся, багато хто з нас абсолютно не замислюється над подібними речами. Чому?

img_7515_sajtТа тому, що вважають людину (читай – себе) єдиним господарем на планеті. За час існування людства Земля зазнала багатьох руйнівних наслідків від руки людини, її винаходів, науково-технічної революції… Через усе це ресурси планети подекуди вже неможливо відновити. І сьогодні усі ми, як ніколи, маємо переосмислити власний спосіб життя, змінити свої звички, зрозуміти, що екологічна культура – це єдиноправильний шлях, якщо ми бажаємо бути здоровими і мати тривале повноцінне життя.

Звичайно, поняття екокультури та екобезпеки повинне вкладатись у свідомість людини з молоком матері, з першими словами, які промовляє малюк, з абеткою, яку вивчає майбутній школярик… У Скадовському районі велику справу в цьому напрямку здійснює громадська організація «Всеукра-їнська екологічна ліга» на чолі з керівником районного осередку Іриною Бартчук. Її діяльність розпочалася 12 років тому, у 2004 році. Саме тоді паралельно виникла дитяча спілка «Екологічна варта», представництва якої є у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Скадовщини. Діяльність «Екологічної варти» покликана прищепити дитині бережливе ставлення до природи, екологічну культуру, розуміння такого поняття, як екологічна безпека.

img_7585_sajtТрадиційно щороку юні екологи змагаються за звання кращих у рамках районного фестивалю «Свіжий вітер». 4 листопада відбувся п’ятий, ювілейний, фестиваль – участь у ньому взяли «вартівці» з 11 шкіл району, а саме: Скадовської ЗОШ №2, Скадовської ЗОШ №3, Благодатненської, Красненської, Михайлівської, Новомиколаївської, Птахівської, Тарасівської, Шевченківської, Широківської та Улянівської загальноосвітніх шкіл. Дві номінації, в яких змагалися діти (театральна композиція з екологічної теми та екологічна мода) красномовно показали, як гармонійно людина може поєднати поняття природи та мистецтва в ім’я добробуту людства.

img_7654_sajtПодивитися виступи учасників фестивалю завітали чимало почесних гостей – серед них міський голова Олександр Яковлєв, голова обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Володимир Ідаятов, начальник відділу освіти РДА Ольга Дудченко, начальник відділу культури, молоді та спорту РДА Ольга Миронець, завідуюча районним методичним кабінетом Наталя Білоус, директор Скадовської централізованої бібліотечної системи Оксана Малашкова, директор Центру дитячої та юнацької творчості Олег Лиховид, спеціаліст еколого-просвітницької роботи Національного природного парку «Джарилгацький» Наталя Шешина та багато інших поважних людей нашого міста і району.

Спочатку шкільні команди презентували свою театральну майстерність. Діти розповідали про вплив людської діяльності на навколишнє середовище багатьма творчими засобами – співали пісні, читали вірші, перевтілювались у тварин, щоб подивитися на світ їхніми очима. Постановки зворушували до сліз своєю глибиною і натуральністю, вмінням дітей тонко помітити глобальні речі, що відбуваються на планеті.

За оцінками конкурсної комісії, трійка переможців у номінації «Театральна композиція» стала наступною: 1 місце посіла команда Скадовської ЗОШ №2, 2 місце розділили Скадовська ЗОШ №3 та Благодатненська ЗОШ. 3 місце виборола Тарасівська ЗОШ. Команди інших шкіл отримали подяки за активну участь.

img_7667_sajtimg_7728_sajtЗмагання у другій номінації – «Екологічна мода» – наповнило фестивальну залу атмосферою авангардного мистецтва та новим баченням повсякденних речей. Юні учні та учениці перетворили сцену актової зали Скадовської ЗОШ №2, на базі якої і відбувався фестиваль «Свіжий вітер», на вишуканий подіум, куди виходили моделі у… несподіваних сукнях та костюмах. Ну, хіба не здивує вбрання, виготовлене з поліетиленових пакетів для сміття, з яскравих обгорток для квітів, з пластикових соломинок для коктейлю, з білосніжних серветок, з надувних кульок… Найбільше ж автора цих рядків привабили сукні з газет – особливо ті, для виготовлення яких було використано випуски районної газети «Чорноморець». Найактивніше наше видання в такий спосіб популяризувала команда Скадовської загальноосвітньої школи №3. На юних модницях були не лише сукні, а й капелюшки з логотипом «Чорноморця»! За такий креативний підхід велике творче спасибі від редакції учням цієї школи!

Ну і в «модній» номінації теж було підбито підсумки. 1 місце знову виборола Скадовська ЗОШ №2, шахова мода якої видалася найбільш яскравою та вишуканою. На 2 місці – Птахівська ЗОШ, 3 міс-це посіла Скадовська ЗОШ №3. Решта учасників були відзначені подяками за активну участь. Жодна команда-учасник наприкінці фестивалю не залишилася без подарунка.
Голова районної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Ірина Бартчук подякувала всім школам, учням та їх наставникам за участь у фестивалі «Свіжий вітер», активну життєву позицію та розвиток екологічного руху на Скадовщині.

img_7790_sajt– Нам сьогодні було дуже важко оцінювати вашу творчість, адже всі ви були молодці і виступили на гідному рівні, – зауважила Ірина Дмитрівна. – Я дуже вдячна і вам, любі діти, і вашим керівникам, які вже багато років працюють на захист довкілля Скадовської землі. Саме так, разом, ми зможемо допомогти іншим людям усвідомити, що природа – це краса, яку треба берегти.

Учасники, у свою чергу, подякували голові районної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» за ініціативність, високий професіоналізм в організації екологічного руху на Скадовщині, а також можливість проявити свої таланти у рамках фестивалю «Свіжий вітер».

Наприкінці відбулася спільна фотосесія юних екологів, їх вчителів та представників екологічного руху. І не встигло все завершитися, а діти вже почали продумувати свої творчі образи на наступний – 6 районний фестиваль «Свіжий вітер». Не заради перемог, а заради того, щоб змінити наш край.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення