Двері храму відкриті для всіх

храм _сайтБільше 15 років будувався храм Святого апостола Андрія Первозванного у Східному мікрорайоні міста Скадовська. За цей час, як кажуть, багато води спливло. Змінювалися не лише будівельні бригади, а й священики, які були покликані возвести цю духовну обитель. І тільки за останні два роки храм, нарешті, відчинив свої двері для всіх, хто шукає дорогу до Бога. Щодня парафіян стає все більше – не лише з довколишнього житлового масиву, а й інших кінців міста.

храм _сайт3Храм Святого апостола Андрія Первозванного належить до Української автокефальної православної церкви. Очолює тутешню парафію протоієрей Микола Коршнявий. Родом священик із Львівщини, а те, що останні два роки служить у Скадовську, вважає волею Господа Бога. Щоб підняти храм у нашому місті, отець Микола залишив парафію у місті Вознесенську Миколаївської області, яку очолював багато років. Вдома на нього чекає й родина, яку поки що немає куди перевезти в Скадовську. Але тут, на новому місці, священик сьогодні, мабуть, потрібен людям найбільше. Вони для нього стали ще однією родиною, яку отець Микола, як справжній пастир, веде до Бога.
У храмі напрочуд затишна атмосфера. Тут немає надмірної позолоти, дорогих ікон чи мармуру на підлозі. Усе просто, навіть якось по-домашньому, наче у справжній старовинній українській оселі, де ікони прикрашені вишитими рушниками, а свіжі троянди з квітника нагадують про велику людську турботу. Звичайно, як у кожній новобудові, у цьому храмі ще багато незавершених робіт. Але з Божою поміччю, щодня, камінчик за камінчиком, приміщення змінюється на очах.

храм _сайт2На відміну від багатьох сучасних церков, тут не побачиш на вході таблички з розцінками на послуги священика. Бо ж, як каже отець Микола, храм Божий має бути відкритим для всіх, незалежно від статків чи національної приналежності. храм _сайт1Саме тому тут разом моляться українці і росіяни, вірмени і молдавани. Моляться за всіх, хто сьогодні гине на Сході України. Адже за загиблими синами, як підкреслює священик, плачуть матері і в Україні, і в Росії. Тож не варто ділити віруючих на своїх і чужих, не варто розпалювати ворожнечу. Перед Богом кожен відповість за свої праведні справи та гріхи, а якщо людина йде до церкви – це вже перемога добра над злом.

Тож двері храму Святого апостола Андрія Первозванного відкриті для всіх. Щосуботи, о 16-й годині, починається вечірня служба. О неділі Божественна літургія проходить з 8-ї години ранку.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення