Вони тиждень навчалися в тих же стінах, що й свого часу найвідоміші світові діячі – президенти, політики, науковці, артисти, і завдяки своїм знанням вже в юному віці відкрили перед собою двері до найпрестижніших вузів Європи. Вони – це учні Скадовської гімназії і вони володіють англійською не гірше від самих англійців.
Усім відомо, що Скадовська гімназія вже багато років спеціалізується на вивченні іноземних мов. Тут роблять усе для того, щоб діти отримали якомога кращі знання та по можливості практикувалися з носіями найпоширеніших мов світу у безпосередньому мовному середовищі. Канікули в Німеччині чи Великобританії? З легкістю! А як щодо курсів у мовній школі одного з найстаріших в Європі вищих навчальних закладів – Оксфордського університету? Це теж не проблема! Адже Скадовська гімназія активно співпрацює з Оксфордською мовною школою. Минулого року 8 учнів під керівництвом викладача іноземної мови Дмитра Григоровича Баканьова пройшли тижневий курс навчання. А цього літа Туманний Альбіон відвідала ще одна група гімназистів у кількості 10 чоловік.
– Надзвичайно приємно, що саме наші гімназисти першими в Скадовському районі навчалися там і привезли сертифікати рівня В1 та С1 – такі має не кожен вчитель. Оксфордська мовна школа акредитована майже всіма світовими організаціями, які тестують іноземців на знання англійської мови. І саме Оксфорд є «законодавцем моди» у вивченні англійської, – зазначив Дмитро Григорович.
Щоб поїхати на навчання до Англії, діти насамперед повинні добре володіти англійською і скласти мовний тест. В Оксфорді їх розподіляють в інтернаціональні групи за рівнем знань, який вони показали, і далі на учнів мовної школи чекає спеціальний експрес-курс, який дозволяє за короткий термін оволодіти основним матеріалом. Скадовські діти не лише ні в чому не поступалися своїм ровесникам з інших країн, але й багато в чому були кращими. До речі, всі, хто їздив до Оксфорду торік, проявили ініціативу й цього літа знову відвідати Великобританію. Адже навчальна програма дещо відрізнялася, та й контингент був до 18 років, тоді як минулого разу групи були різновіковими.
Цікавий факт: серед учнів гімназії є восьмикласник Олександр Дудченко, який після навчання в Оксфордській школі склав іспит, запропонований Британською радою в Україні, на рівень В1 (середній рівень володіння мовою «Intermediate») й отримав міжнародний сертифікат. І тепер рідна гімназія автоматично звільнила Сашка від екзаменів у 9 та 11 класах.
Про свою поїздку гімназисти розповідали нам із задоволенням. Євген Кушнірук, учень 9-В, від усієї душі радіє, що побував у Великобританії, сподівається захистити рівень В2 і вже мріє про здобуття вищої освіти за кордоном: «Я займаюся додатково з вчителем англійської, вдосконалюю свою мову, ретельно готувався до літньої мовної школи. Добре, що я зміг поспілкуватися з носіями англійської, знайшов багато друзів. Разом нам було так цікаво виконувати спільні завдання, складати пісні, писати твори. Доводилося вчитися розуміти їхній акцент, і це гарний досвід для мене».
Однокласниця Євгена Тетяна Ямшинська теж досі під враженням від такої практики: «У Великобританії я зрозуміла, що мені треба підтягти, на що звернути більшу увагу при вивченні мови. А ще подружилася з дітьми з Іспанії, Казахстану та багатьох інших країн. Дуже сподобалися прогулянки містом, але найяскравіші спогади – від знайомства та спілкування з іноземцями. Дійсно, це чудово, коли ти добре володієш мовою, не відчуваєш обмежень під час спілкування, з легкістю передаєш свої емоції і просто говориш про все, що спаде на думку, не хвилюєшся, що слів забракне або тебе не зрозуміють».
– Ми прагнемо започаткувати обмін досвідом з оксфордськими вчителями, щоб до нас теж приїздили викладачі. Тим паче, бажаючі вже є. Сподіваємося, що в недалекому майбутньому зможемо побачити британців у Скадовській гімназії, – поділився планами на майбутнє Дмитро Григорович Баканьов.
Наші юні земляки отримали купу найпрекрасніших вражень й від екскурсійної частини програми. Діти побували у Стрет-форді-на-Ейвоні (батьківщина Шекспіра), побачили древній Уорікський замок, де поринули в автентичну середньовічну атмосферу. А ще незабутні дні провели у Лондоні – стали свідками зміни королівської варти у Букінгемському палаці, фотографувалися біля Біг-Бена та Вестмінстерського абатства, Лондонського Тауера, відомого Тауерського мосту. А родзинкою подорожі стало катання на «London Eye» – найбільшому колесі огляду в Європі.
– Ця поїздка зламала багато стереотипів про Англію, наприклад про те, що люди там закриті. Насправді британці дуже привітні, спілкування з ними було легким, теплим та невимушеним. І нам хочеться повертатися до Великобританії знову й знову, – поділилися враженнями щасливі від своєї подорожі хлопці та дівчата.
Олександра Воротинцева.