Гімназисти вдосконалюють англійську в Оксфорді

Вони тиждень навчалися в тих же стінах, що й свого часу найвідоміші світові діячі – президенти, політики, науковці, артисти, і завдяки своїм знанням вже в юному віці відкрили перед собою двері до найпрестижніших вузів Європи. Вони – це учні Скадовської гімназії і вони володіють англійською не гірше від самих англійців.

гімназисти вдосконалюють англійську в ОксфордіУсім відомо, що Скадовська гімназія вже багато років спеціалізується на вивченні іноземних мов. Тут роблять усе для того, щоб діти отримали якомога кращі знання та по можливості практикувалися з носіями найпоширеніших мов світу у безпосередньому мовному середовищі. Канікули в Німеччині чи Великобританії? З легкістю! А як щодо курсів у мовній школі одного з найстаріших в Європі вищих навчальних закладів – Оксфордського університету? Це теж не проблема! Адже Скадовська гімназія активно співпрацює з Оксфордською мовною школою. Минулого року 8 учнів під керівництвом викладача іноземної мови Дмитра Григоровича Баканьова пройшли тижневий курс навчання. А цього літа Туманний Альбіон відвідала ще одна група гімназистів у кількості 10 чоловік.

– Надзвичайно приємно, що саме наші гімназисти першими в Скадовському районі навчалися там і привезли сертифікати рівня В1 та С1 – такі має не кожен вчитель. Оксфордська мовна школа акредитована майже всіма світовими організаціями, які тестують іноземців на знання англійської мови. І саме Оксфорд є «законодавцем моди» у вивченні англійської, – зазначив Дмитро Григорович.

Щоб поїхати на навчання до Англії, діти насамперед повинні добре володіти англійською і скласти мовний тест. В Оксфорді їх розподіляють в інтернаціональні групи за рівнем знань, який вони показали, і далі на учнів мовної школи чекає спеціальний експрес-курс, який дозволяє за короткий термін оволодіти основним матеріалом. Скадовські діти не лише ні в чому не поступалися своїм ровесникам з інших країн, але й багато в чому були кращими. До речі, всі, хто їздив до Оксфорду торік, проявили ініціативу й цього літа знову відвідати Великобританію. Адже навчальна програма дещо відрізнялася, та й контингент був до 18 років, тоді як минулого разу групи були різновіковими.

Цікавий факт: серед учнів гімназії є восьмикласник Олександр Дудченко, який після навчання в Оксфордській школі склав іспит, запропонований Британською радою в Україні, на рівень В1 (середній рівень володіння мовою «Intermediate») й отримав міжнародний сертифікат. І тепер рідна гімназія автоматично звільнила Сашка від екзаменів у 9 та 11 класах.

Про свою поїздку гімназисти розповідали нам із задоволенням. Євген Кушнірук, учень 9-В, від усієї душі радіє, що побував у Великобританії, сподівається захистити рівень В2 і вже мріє про здобуття вищої освіти за кордоном: «Я займаюся додатково з вчителем англійської, вдосконалюю свою мову, ретельно готувався до літньої мовної школи. Добре, що я зміг поспілкуватися з носіями англійської, знайшов багато друзів. Разом нам було так цікаво виконувати спільні завдання, складати пісні, писати твори. Доводилося вчитися розуміти їхній акцент, і це гарний досвід для мене».

Однокласниця Євгена Тетяна Ямшинська теж досі під враженням від такої практики: «У Великобританії я зрозуміла, що мені треба підтягти, на що звернути більшу увагу при вивченні мови. А ще подружилася з дітьми з Іспанії, Казахстану та багатьох інших країн. Дуже сподобалися прогулянки містом, але найяскравіші спогади – від знайомства та спілкування з іноземцями. Дійсно, це чудово, коли ти добре володієш мовою, не відчуваєш обмежень під час спілкування, з легкістю передаєш свої емоції і просто говориш про все, що спаде на думку, не хвилюєшся, що слів забракне або тебе не зрозуміють».

– Ми прагнемо започаткувати обмін досвідом з оксфордськими вчителями, щоб до нас теж приїздили викладачі. Тим паче, бажаючі вже є. Сподіваємося, що в недалекому майбутньому зможемо побачити британців у Скадовській гімназії, – поділився планами на майбутнє Дмитро Григорович Баканьов.

Наші юні земляки отримали купу найпрекрасніших вражень й від екскурсійної частини програми. Діти побували у Стрет-форді-на-Ейвоні (батьківщина Шекспіра), побачили древній Уорікський замок, де поринули в автентичну середньовічну атмосферу.  А ще незабутні дні провели у Лондоні – стали свідками зміни королівської варти у Букінгемському палаці, фотографувалися біля Біг-Бена та Вестмінстерського абатства, Лондонського Тауера, відомого Тауерського мосту. А родзинкою подорожі стало катання на «London Eye» – найбільшому колесі огляду в Європі.

– Ця поїздка зламала багато стереотипів про Англію, наприклад про те, що люди там закриті. Насправді британці дуже привітні, спілкування з ними було легким, теплим та невимушеним. І нам хочеться повертатися до Великобританії знову й знову, – поділилися враженнями щасливі від своєї подорожі хлопці та дівчата.
Олександра Воротинцева.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення