… І поплив вінок на хвилях моря

IMG_0267Щоб там не готувала погода – сонячне небо чи дощові хмари, яким лагідним чи бурхливим не було б море у цей день, а скадовчани незмінно слідують традиції: 8 травня, напередодні свята Великої Перемоги, вирушають на Джарилгач з букетами квітів та вінками.

Пам’ять про подвиг моряків, які боронили острів восени 1941 року, передається у скадовських родинах з покоління в покоління, з року в рік. Ще далекого 1967 року на узбережжі острова застиг у вічності моряк – пам’ятник, який символізує шану до героїчного подвигу усіх моряків, загиблих у Другу світову війну.

Ось і напередодні 70-ліття Перемоги відплив зі Скадовського морпорту катер у бік Джарилгача. Квіти до підніжжя пам’ятника загиблим морякам поклали голова райдержадміністрації Юрій Бобилєв, голова районної ради Олег Старенький, перший заступник міського голови Олег Сокольчук, голова районної ради ветеранів Олександр Савченко, керівники силових відомств, райвійськкомату, прикордонники та портовики.

IMG_0306Символічно, що напередодні 70-ї річниці Великої Перемоги відкрилися нові, досі невідомі широкому загалу сторінки з діяльності Служби спостереження та зв’язку Головної бази Чорноморського флоту, яка базувалася на Джарилгачі у вересні-жовтні 1941 року. Їх оприлюднив місцевий краєзнавець Олег Лиховид у своїй новій книзі «Джарилгацький фронт». Видання було презентовано автором під час прибуття делегації на острів.

Коли катер повертався до Скадовська, на воду було опущено вінок пам’яті. Несподіваний гудок сирени порушив морську тишу. У цьому проникливому звуці – уся скорбота за тими, хто через війну залишився в морі навічно.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення