І відро олів’є на закуску…

Не хочеться про це нагадувати, але новорічна вечеря на порозі 2015 року обійдеться скадовчанам, як і всім українцям, щонайменше на третину дорожче у порівнянні з минулорічними святами. Незважаючи на війну і досить непевну економічну ситуацію в країні, ми таки готуємося до зустрічі улюбленого свята. Хай і зросли ціни на продукти – але ж ми за східним календарем вступаємо у рік Вівці! Тому, на думку астрологів, головними стравами святкового столу мають бути салати і зелень. А ще побільше різноманітних фруктів – от уже й зекономили. А стосовно шампанського і коньяку – так наші земляки завжди мали у запасі домашнє вино. Ось вам і незалежність від кусючих цін.

Новорічний стілНа запитання про те, чи не обмежать себе новорічними наїдками та напоями, скадовчани відповідають так:

Ольга, 40 років: «Шампанське і коробка шоколадних цукерок лежать на цей випадок у мене ще з літа, подарували гості з Києва, коли приїжджали на море. Інше куплю, що потрібно. Холодець буде обов’язково, це у нас традиційна страва».

Анатолій, 54 роки: «Буду економити на горілці та сигаретах. А взагалі я до їжі ставлюся стримано, не бачу насолоди у переїданні».

Віктор і Світлана, по 30 років: «Та які проблеми?! У нас багато рідні, всі нанесуть повно усіляких страв і продуктів. Ми давно святкуємо Новий рік разом».

Наталія, 28 років: «На Новий рік поїдемо у Володимирівку. А там у батьків всього наготовано, так що жодних витрат у нас з чоловіком і дитиною майже не буде».

Василь, 44 роки: «Дорого тепер усе на ринку і в магазинах, але від олів’є не відмовимося. Мені дружина цієї страви на Новий рік відро готує, це мій улюблений делікатес. А якщо горілка дорога – ну, так треба наперед подбати, щоб домашня, своя була».

Щодо ялиночки, то думки у людей часто збігаються. Більшість вважає, що не варто витрачати 80-120 гривень на лісову красуню, а прикрасити кімнату штучною синтетичною ялинкою. Інші вважають: якщо у родині немає маленьких дітей, для яких ялинка приносить найбільшу радість, то можна обмежитись і маленькою ялинковою гілочкою у вазі.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення