Іриси – не для наших забаганок

Іриси1На околиці Скадовська, у Мар’їному гаю, ростуть степові іриси. Це зникаючий вид, занесений до Червоної книги України. Останніми роками кількість цих квітів стрімко зменшується.

Так звані «любителі природи» викопують кущики ірису і пересаджують їх на своїх подвір’ях. Наноситься непоправна шкода природній флорі, та й окрасою приватних забудов рослини не стають, адже в домашніх умовах вони погано приживаються і швидко вироджуються.

Андрій Петухов, мешканець західного району міста, з дитинства пам’ятає, як багато було ірисів у Мар’їному гаю, і сьогодні йому дуже болить, що червоно-книжні квіти скадовчани знищують своїми руками.

Іриси

Ще вчора тут росли іриси.

– Іриси – це вишукані творіння, які пережили навіть льодовиковий період, але зовсім беззахисні перед вандалами природи. Район Мар’їного гаю раніше називався Мала Хрещувата. Тутешня екосистема має найсприятливіші умови для цих чудових рослин. Шкода, що не всі городяни розуміють: тендітний світ природи у його первозданному вигляді треба берегти. Гріх порушувати природний баланс заради своїх забаганок, – вважає Андрій Петухов.

Не хотілося б, щоб про ці квіти, яких і так вже залишилося дуже мало, наступні покоління дізнавалися лише з книжок. Кажуть, що колись на східній околиці міста так само росли дикі тюльпани. Та чи можемо ми побачити їх сьогодні? Дуже-дуже зрідка.

Як же зберегти беззахисні квіти? Охорону до ірисів не приставиш. Залишається лише апелювати до свідомості та совісті наших земляків.

Олександра Воротинцева. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення