Кінь-лікар на скадовському пляжі

Скільки б не минало століть, а дружба людини і коня не порушиться ніколи! Сучасні городяни завжди раді нагоді зробити фото з цією благородною твариною. А спілкування з конем, навіть коротка прогулянка верхи, дарують масу позитивної енергії, заряд бадьорості та гарний настрій.

кінь 1Прогулюючись набережною вздовж пляжів, обов’язково звернеш увагу на гарного сірого коня, який або тихо пощипує траву у затінку дерев, або катає на своїй спині когось із дітей. Його господар Євген Кієт розповідає, що коня звати Дунай, йому шістнадцять років, а разом вони працюють уже тринадцять років.

– Дунай потрапив до моїх рук, коли йому було три роки, це був молодий, недосвідчений і вередливий коник. З ним довелося багато попрацювати, проте тепер це мій спокійний і доброзичливий помічник. Йому подобається перебувати в оточенні дітей.

З перших слів стає зрозуміло, що Євген любить і знає свою справу. У широкому спектрі курортних послуг для відпочивальників він знайшов свій невеличкий сектор і пропонує бажаючим прогулянки верхи. Діти від такої екзотичної розваги просто у захваті.

Євген зосереджує увагу на тому, що катання на коні – це не просто розвага. Є такий метод лікування – іпотерапія. І, виявляється, що їзда верхи – унікальний по ефективності засіб реабілітації при низці важких захворювань. Він у першу чергу допомагає малюкам, котрі страждають на дитячий церебральний параліч, ранній дитячий аутизм та олігофренію. Адже, сидячи верхи, дитина інтуїтивно стимулює розвиток ру-хових рефлексів. Кінь робить крок за кроком, і хворий наче зливається з ним в єдине ціле. У наїзника прокидається рухова активність, він утримує рівновагу і таким чином координує свою реакцію. Лікування верхи дуже корисне для реабілітації після хірургічних операцій, при наслідках поліомієліту, простатитах і гінекологічних захворюваннях, сколіозах та остеохондрозах. Іпотерапія рекомендована пацієнтам із неврологічними порушеннями різної етіології, розсіяним склерозом.

кінь 2Терапія прогулянки на коні зміцнює не лише фізично. Вона дає ще й потужний емоційний імпульс. А це позитивно впливає на самопочуття дитини, мобілізує її волю та бажання одужати. Та хіба кінь лише лікує? Ні, він є чудовим товаришем і для цілком здорових дітей, котрим довподоби продовжувати козацьку славу наших предків. Ті ж з конями були нерозлучні.

– Зверніть увагу, – продовжує Євген, – замість сідла я використовую килимок. Це не випадково, адже через сідло немає такого контакту між організмом хворої дитини і спиною тварини. А через килимок дитяче тіло відчуває всі порухи коня і ніби гармонійно співпрацює з ним.

Верхова їзда в усі часи є модною серед заможних людей, і ця забава досить багатовартісна. А на скадовському пляжі покатити дитину верхи цілком доступно кожному, незалежно від статків. А головне – вдасться поєднати і лікувальні морські купання, і зцілення іпотерапією.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення