Квіти – це її життя

Квіти 1Мабуть, немає у Скадовську такої людини, яка б не знала Валентину Іванівну Кип’яткову. У маленькій крамничці, де багато років вона продає квіти, будь-якої пори року – літо. Навіть коли за вікном дощ, сніг чи морози, тут милують око стрункі троянди та пухнасті хризантеми, тендітні орхідеї та різнобарвні гербери… Але хто б міг подумати, що справжній куточок раю Валентини Кип’яткової – за рогом, на подвір’ї пятиповерхівки, що по вулиці Гагаріна,86.

Невеличкий клаптик землі жінка перетворила на пишний квітник. Кожен перехожий тут неодмінно зупиниться, аби насоло-дитися усіма кольорами веселки…

– Ось нещодавно відцвіли крокуси. Після них зацвіли маргаритки та «анютины глазки», потім розкривається гвоздика… Блакитні – це диформотека, а ось – люпін, за ним підуть лілії, троянди, водозбір, ромашки, наперстянка, клематіс… Ну а незабаром зацвіте конвалія, – захоплено розповідає Валентина Іванівна про свої творіння.

IMG_7034Фаворитом цих весняних днів сьогодні все ще залишається тюльпан. Їх на квітнику Валентини Кип’яткової дуже багато і різних сортів, найбільш цікаві – з «бахромою» по краях пелюсток. Привернула увагу й інша квітка… Ніжний білий бутон – невже час розкритися трояндам?! Ні, виявляється, це не троянда, а такий екзотичний нарцис!

На якому поверсі мешкає Валентина Кип’яткова, теж не важко здогадатися. Треба просто підняти очі вгору – її балкон найбільш заквітчаний. Тут теж повно кімнатних рослин, дбайливо доглянутих господинею.

Любов до квітів їй передалася від мами, і квітами вона займається все життя. Валентина Кип’яткова може перетворити на квітку звичайні речі – вона виготовляє квіти з пластикових пляшок, з паперу, у техніці квілінг і навіть вишиває. Чимало своїх робіт дарує дитячим садочкам.

– Квіти – це моя радість, це моє життя, – щиро зізнається Валентина Іванівна. – Коли людину оточують квіти, світ ніколи не здаватиметься їй сірим та похмурим. Квіти створюють настрій, дарують насолоду і допомагають пережити усі неприємності в житті.

У квітнику Валентину Іванівну можна побачити рано-вранці, весь день вона працює у крамничці, а ввечері знову повертається до квітів. Дивишся і думаєш: у кожного своє розуміння щастя – хтось прагне оточити себе небаченою розкішшю, для когось важливо оточити себе «потрібними» людьми. А довкола скадовчанки Валентини Кип’яткової завжди багато квітів – і своїм щастям вона залюбки ділиться з іншими.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення