Майбутніх академіків потрібно шукати в пісочниці…

…Тож і турботи дошкільних навчальних закладів слід вирішувати своєчасно, об’єднуючи зусилля влади, освітян, батьків та меценатів. У цьому переконані педагоги багатьох країн світу, де дошкільна освіта є однією з найважливіших ланок виховного процесу. Імпонує ця думка і колективу комунальної установи «Районний методичний кабінет», який забезпечує методичну підтримку дошкільних закладів Скадовщини.

– Новий навчальний рік розпочався у 20 дошкільних закладах нашого району, в яких виховується 1590 дітей віком від 1,5 до 6 років, – розповідає методист дошкільної освіти КУ «Районний методичний кабінет» Олена Валеріївна Панченко. – Цей показник становить 63% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Показник охоплення дітей від 3 до 6 (7) років в середньому по району становить 85% (у місті – 89,5%, у сільській місцевості – 79,7%). А діти 5-річного віку охоплені різними формами дошкільної освіти на сто відсотків.
Як зауважує Олена Валеріївна, відділ освіти районної державної адміністрації спільно з комунальною установою «Скадовський районний методичний кабінет» у своїй роботі намагаються забезпечити належні умови для успішного функціонування освітньої галузі району.

– Якщо ми ставимо перед собою завдання надавати якісну загальну середню освіту, дитину потрібно готувати до школи. Але немає жодної методики, яка б вирішила це питання без дошкільної освіти, – підкреслює Олена Панченко. – Тому й у роботі освітян нашого району весь час відбувається інтенсивний пошук нових підходів у роботі з дітьми, для розвитку їх здібностей створюються спеціальні умови, розгортається діяльність гуртків. Усього гуртковою роботою охоплено 96 % дітей, які відвідують дошкільні заклади. Крім того, у Новомиколаївському яслах-садку цього навчального року впроваджуються основи соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку. У яслах-садку №6 «Теремок» міста Скадовськ з 2015-2016 навчального року проводять апробацію регіональної програми «Український віночок. Херсонщина». У міському яслах-садку № 4 «Чебурашка» працюють 3 логопедичні групи для дітей із вадами мовлення, в яких навчаються 38 дітей. На жаль, це не вирішує проблеми усіх дітей з порушеннями мовлення, які потребують зазначеної допомоги. Зараз це питання вивчається на рівні міської ради з урахуванням нових штатних нормативів. Також проблемним залишається питання забезпечення дошкільних закладів району фахівцями психологічної служби. Станом на початок цього навчального року практичний психолог працює лише у яслах-садку № 5 «Червона Шапочка» міста Скадовськ.

Значна робота проводиться для того, щоб усі діти району були охоплені дошкільною освітою. Так, у травні цього року у Шевченківському яслах-садку було відкрито різновікову групу на 25 місць. А всього в районі функціонує 67 груп, які в повному обсязі задовольняють потреби батьків щодо дошкільної освіти.

– З метою максимального забезпечення дітей дошкільною освітою у жовтні 2014 року, завдяки спільній турботі всіх органів влади, на базі ясел-садка № 5 «Червона Шапочка» міста Скадовськ було відкрито 2 додаткові групи для дітей раннього та дошкільного віку. Це дало змогу на 100% охопити всіх дітей міста, які стоять на черзі, дошкільною освітою, – наголошує Олена Валеріївна.

З 2013 року у Скадовському районі сформовано єдину електронну базу даних реєстрації дітей дошкільного віку до дитячих садочків. «Курс: Дошкілля». Батьки, які бажають поставити свою дитину на чергу до дитсадка, можуть зроби-ти це самостійно, завітавши в Ін-тернеті за посиланням https://reg.isuo.org/preschools. На сьогодні вже зареєстровано 70 заяв щодо майбутніх вихованців на 2017 рік.

– Якщо ж у ході електронної реєстрації в батьків виникають труднощі і здійснити цю процедуру не вдається, вони можуть завітати до Районного методичного кабінету, де наші фахівці прийдуть їм на допомогу, – наголошує Олена Панченко. – А взагалі двері нашої установи відчинені для батьків завжди і з будь-яких питань. Ми готові вислухати, надати консультацію і просто по-людськи підтримати. Адже діти – наше майбутнє, і це не високі слова, це справді так. Яким буде наше майбутнє за 10-15 років, цілком залежить від нас сьогодні.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення