Море кличе

Море і небо. Зі скадовського берега вони здаються символами безкінечності, бо зливаються на горизонті, і немає їм ні кінця, ні краю… Коли довго дивишся на морську лінію горизонту, беруть у полон думки про вічне. До нас тут хвилі котилися на берег, після нас так само котитимуться. Нічого не зміниться. Крім однієї «дрібнички» – нас не буде. Втім, курортникам не до філософських роздумів.

МореВони роблять свою омріяну довгими зимовими вечорами справу. Одні поринають у чисту, ще не скаламучену тисячами ніг воду. Докучливих медуз о цій червневій порі майже немає. Лише свіжий вітер змушує трохи померзнути, та й то недовго. Інші втішаються сонячними ваннами, набираються шоколадної засмаги, щоб хизуватися потім нею десь на Львівщині. Молодь у команди збилася для гри у волейбол – ляскають гучно по м’ячу і радіють вдалим ударам. Дітям більше до вподоби рухливі ігри. Безтурботно тут… Кожен, хто б не зайшов на пляж, налаштовується на відпочинок і розваги, все інше забувається.

Курортний сезон триває вже з місяць. Проте затяжна весна і прохолодний початок літа стримали потік туристів – у минулі роки пляжі наприкінці червня були багатолюднішими. Та твердження це відносне. Багатолюдно і тепер, однак здебільшого на пляжних територіях закладів відпочинку. Центральний пляж більше відвідувають групи дітей, котрих організовано приводять вожаті та вихователі. Треба сказати, що на перебіг нинішнього курортного сезону впливає багато політичних та економічних факторів. Безумовно, немало людей стримається від поїздки на море. Однак кількість наших гостей поповниться за рахунок тих, хто вже не захоче їхати до Криму. Найбільше лякає потенційних курортників нестійка погода і прохолодне літо. У липні та серпні ситуація помітно зміниться, всі очікують спекотних днів.

Хоч якими б ми не були прискіпливими до стану пляжу і морської води, як би не критикували місцеву владу – мусимо визнати одне: з кожним роком міський пляж стає більш яскравим, облаштованим і затишним. Не звертаючи уваги на курортників, працівники комунальної служби виносять з води на берег морську траву. Надвечір, коли людей тут не залишиться, цю траву завантажать на причіп трактора і вивезуть. За порядком стежать жінки-комуналь-ниці – варто лиш комусь кинути обгортку з морозива, вони тут же приберуть її у мішок. Сучасніше стали виглядати заклади надання послуг відпочивальникам, вигадливішим – оформлення барів і кафе.

А що думають гості нашого міста? Богдан і Наталя привезли на море двох дітей зі Львова. Вони тут вперше, а на питання, чому обрали саме наше місто, відповіли: «Чули по телевізору у новинах про те, що у Скадовську дуже зручно відпочивати з дітьми, що тут раніше прогрівається море, вода багата корисними мінералами, купа фруктів. І ось ми у вашому місті. Хочемо сказати, що побачили все те, на що й очікували. Жодного розчарування. От якби ще не було вітру…».

Подруги з Кіровограда Світлана і Ольга теж задоволені відпочинком: «Ми приїжджаємо у Скадовськ зазвичай у серпні. Цього року вийшло так, що приїхали у червні. Але нічого… Хоча ще немає кавунів і динь – вдосталь черешні і свіжих овочів. Сподіваємося ще повернутися сюди у серпні».

По різному впливає море на людину. Воно приваблює і дарує радість відпочинку та оздоровлення, хвилює і наганяє сум за ним, тривожить, бентежить, спонукає мріяти… Та найголовніше – море завжди кличе до себе.

Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення