Моє село – найкраще місце на землі!

Цієї суботи, 11 листопада, тавричани відзначали День народження рідного села. Таврія – ще дуже молоде село, йому лише 59 років. А от на цих землях люди працювали здавна. У ХІХ столітті, а саме на карті 1859 року, на місці сучасної Таврії вже вказувалося село при урочищі Михайлівському. Ці хутори належали Олександру Фальц-Фейну. Різні історічні віхи бачили і ці землі, і тутешні люди. І хоч життя не стоїть на місці, незмінними для тавричан залишилися любов до свого села, працелюбність, відкритість душі і людська доброзичливість. У такій атмосфері, осіннього дня, коли з полів вже зібрано увесь врожай і нарешті можна з полегшенням зітхнути після напруженої роботи, тавричани дозволили собі трішки відпочити і відкрили свої серця для свята – свята рідного села!

IMG_7078_сайт

Цієї події не могли оминути ані поважні старожили, ані наймолодші жителі. У святково вбраному будинку культури зібралися тавричани усіх поколінь. Не дарма кажуть, що той, хто гарно працює, вміє й по-справжньому відпочити. У великій концертній програмі взяли участь дуже багато жителів – від вихованців дитсадка і школярів до досвідчених аматорів художньої самодіяльності на чолі з директором будинку культури Тетяною Дацюк. Багато дзвінких пісень, веселих танців, а ще більше теплих чуйних слів лунало цього дня в Таврійському будинку культури.

IMG_6974_сайт

– Село наше – велика родина, це наші славні земляки: землероби, вчителі, лікарі, інженери, комбайнери, механізатори, доярки, свинарки, вівчарі, які живуть з нами та в інших місцях, але тут пройшло їх босоноге дитинство, незабутня юність, – звернулася до односельців голова Таврійської сільської ради Тетяна Галянтова. – Бережімо і плекаймо славні традиції, звичаї та свята нашого села! Примножуймо його здобутки на радість дітям та онукам! Не цураймося його буднів і свят! Бо село – це криниця нашого родоводу, це наша дружня родина, це частина нашого серця. Село наше красиве і квітуче, і назва в нього наймиліша – Таврія! Але справжньою окрасою села є його люди. Ми бачимо їх щодня, вони скромні, працьовиті, вони не звикли до слави, але їх щоденна праця – то джерело людської мудрості і самовідданості.

IMG_6985_сайт

Тетяна Степанівна від себе особисто та від усієї сільської ради подякувала тавричанам за те, що кожен з них робить свій внесок у розвиток і добробут рідного села, за те, що конкретними справами люди допомагають у благоустрої, підтримують порядок, розбудовують та прикрашають свою оселю, двір, вулицю, усе село.
Щиро привітав тавричан із Днем села голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик. Очільник району відмітив, які дружні і талановиті люди живуть у цьому селі, як багато вони працюють для того, щоб завтрашній день був кращим, ніж вчора! Добробуту, процвітання і світлого майбутнього побажав Віктор Турик кожному тавричанину та всій громаді.

IMG_7083_сайт

У гості на свято до села Таврія завітав і заступник голови Херсонської обласної ради Ві-талій Булюк. Для Віталія Вікторовича надзвичайно приємно було відмітити, скільки молодих сімей, скільки маленьких діточок при-йшли на День села! Адже це найкраще свідчення того, що в громади є майбутнє, є перспектива. Адже нинішньому трудовому поколінню тавричан є для кого працювати і розвивати рідне село. Великою несподіванкою став подарунок від Віталія Булюка для Таврійського будинку культури – це сучасне музичне обладнання, завдяки якому свята у Таврії будуть ще гучнішими, ще дзвінкішими та яскравішими.

IMG_7048_сайт

Ну а взагалі День села у Таврії можна назвати святом глибокої шани і нескінченних оплесків. Від усієї таврійської громади пролунали привітання на адресу ветерана Великої Вітчизняної війни Вячеслава Ілліча Страмнова, якому 25 листопада виповнюється 90 років. В урочистій атмосфері згадали колишніх очільників колгоспу «Скадовський-90» – Василя Сергєєва, Леоніда Пастерчука та Олександра Зінченка. Глибоку вдячність приймали тавричани – учасники АТО Максим Павлишен, Олексій Хандусь, Олександр Скриніков та Олексій Старов. Поздоровлення приймали й подружні пари, які прожили в любові та злагоді 50 і більше років, – це родини Звади та Ісак. Незабаром золоте весілля відзначатимуть подружжя Пастерчук, Сергєєвих, Пахомових, Дудка, Федорових, Дем’янюк та Федитник. Під оплески всіх учасників та гостей свята було вшановано 93-річну Ольгу Іванівну Найденко – найстаршу жительку села Таврія. Ольга Іванівна – надзвичайно добра і працьовита людина, виховала троє дітей, четверо онуків та двоє правнуків. І сьогодні, в такому поважному віці, вона випромінює оптимізм і радість життя.

IMG_7096_сайт

Поздоровлення приймала і наймолодшка жителька Таврії – Дар’я Орленко, яка народилася два місяці тому. Чимало приємних слів почули на свою адресу багатодітні родини: найбільша з них – сім’я Косенків, яка має 10 дітей! А сім’ї, де виростили п’ятеро і більше дітей, – це родини Сергєєвих, Шую, Вальйон, Чолак, Дудка, Рибась та Соболєвих. Усі вони отримали квіти і подарунки від сільської ради та море оплесків від односельців. Найтепліші слова вдячності лунали на адресу численних сільгоспвиробників, спонсорів та меценатів, які долучилися до підготовки урочистостей.

Свято вдалося на славу, а інакше й не могло бути. Адже кожен житель вклав у нього часточку своєї любові до рідного села. Тож зі святом, дорогі таврічани, зі святом, чарівна Тавріє! Достатку, процвітання, миру і щастя у всьому селі та в кожному вашому домі!

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення