Начальник відділення поліції відверто про роботу за рік

Начальник поліції інтервю_инетЯк минув 2016 рік для нашого району у криміногенному плані? Чи вплинула реорганізація поліції на якість її роботи та зниження рівня злочинності? Які плани у правоохоронців на рік, що розпочався? На ці та інші питання відповідає начальник Скадовського відділення поліції Новокаховського відділу поліції Олексій Пєшков.

– Олексію Євгеновичу, є чим похвалитися скадовським поліціянтам з огляду на минулий рік?

– Минулого року особовий склад Скадовського відділення поліції пройшов складну переатестацію. Відбулися кадрові зміни, змінилася структура поліції, але залишилося незмінним бажання працювати – захищати законні права і свободи громадян та інтереси суспільства, надавати компетентну допомогу людям, які цього потребують. Приємно зауважити, що останнього року зросла довіра людей до поліції, адже за 2016 рік до нас надійшло 6604 заяви (повідомлення), а це на 700 звернень більше, ніж позаминулого року. Їх аналіз свідчить саме про підняття авторитету поліції, а не про збільшення кількості злочинів. Можу запевнити кожного жителя району, що жодна ваша заява чи повідомлення не залишаться без реєстрації та розгляду.

Так, у 2016 році слідчі відділення розслідували 1990 кри-мінальних справ, з них 211 – за особливо тяжкими злочинами. 210 особам було оголошено про підозру у скоєнні злочину, 79-м з них обрано запобіжний захід, 23-х заарештовано. Серед узятих під арешт 19 чоловік раніше вже були судимі, але так і не стали на шлях виправлення.

Розкрито два побутових вбивства та два випадки смертей, що настали через нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Усі ці злочини було скоєно у стані алкогольного сп’яніння.

Для профілактики вуличної злочинності протягом року відбувалося патрулювання вулиць і громадських місць у місті Скадовську та населених пунктах району. До несення служби з охорони громадського порядку залучався увесь особовий склад відділення, як у робочий, так і у вільний час. Нам вдалося зменшити кількість пограбувань на вулицях. Яскравим прикладом проведеної роботи є притягнення до кримінальної відповідальності жителя Скадовського району, який протягом доби скоїв два розбійні напади та одне пограбування із застосуванням ножа та пістолета. Зараз він чекає на вирок суду у слідчому ізоляторі. Залишаються нерозкритими ще три пограбування з проникненням до житла. Нині слідче відділення та сектор кримінальної поліції роблять усе можливе для їх розкриття.

Особлива увага була приділена профілактиці злочинів серед неповнолітніх, попередженню втягування їх у дорослу злочинну діяльність, схиляння до вживання алкоголю та наркотиків. На 12 осіб більше, ніж позаминулого року, було притягнуто до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. 12 осіб було притягнуто до відповідальності за продаж неповнолітнім алкоголю, двох підприємців за таке порушення позбавлено ліцензій на торгівлю алкогольними виробами.

Разом з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей районної державної адміністрації було проведено більше 50 рей-дів для попередження правопорушень щодо неповнолітніх.

– А якого виду злочинів стало більше?

– Значно зросла кількість крадіжок, порівняно з позаминулим роком – на 120 випадків. Зареєстровано 19 крадіжок з квартир, проти 7 позаминулорічних. 205 кра-діжок майна та 14 квартирних крадіжок розкрито. Збільшилася кількість шахрайств, не зважаючи на численні попередження громадян через засоби масової інформації, порівняно з 2015 роком на 36 випадків. Більшість з них скоєні через Інтернет або за схемою, коли шахраї у телефонній розмові з громадянином повідомляють, що його родича затримала поліція і, щоб уникнути відповідальності, необхідно терміново перерахувати гроші на певний рахунок. Розкрито лише 6 випадків шахрайства. Це пояснюється тим, що багато часу і зусиль витрачається на перевірку інформації, що є банківською таємницею та власністю мобільних операторів зв’язку. Ситуація ускладнюється й тим, що переважна більшість шахраїв мешкає в інших регіонах України.

Хочу ще раз звернутися до жителів міста і району: у разі отримання повідомлень про затримання рідних, негайно передзвоніть їм і дізнайтеся, де насправді вони зараз знаходяться. У жодному разі не перераховуйте гроші на банківські рахунки! Під час замовлення товарів через Інтернет не перераховуйте гроші до їх отримання! На пошті впевніться у їх наявності та відповідності замовленому.

Минулого року, як і 2015-го, було зареєстровано 21 випадок крадіжок транспортних засобів, переважно мопедів. Власники часто залишають їх без нагляду, у доступних для крадіїв місцях. Розкрито лише 6 незаконних заволодінь транспортом. Так, приміром, 3 мопеди викрав житель Голопристанського району. Чоловіка заарештовано, за ним тягнеться ще й близько десяти випадків крадіжок особистого майна громадян у Скадовську та Лазурному під час літнього сезону.

Значну, але недостатню роботу було проведено по профілактиці злочинів, пов’язаних з обігом наркотичних речовин. Було відкрито 49 кримінальних проваджень у зв’язку з виготовленням і збутом наркотиків, по 23 з них повідомлено про підозру у скоєнні злочину. Під час проведених обшуків вилучено 2652 грами канабісу, 22 мілілітри ацетильованого опію, 50 кущів конопель, 0,1144 грами амфетаміну, 100 грамів макової соломи, 6 ампул опіоїдних анальгетиків.

Ускладнилася ситуація і з незаконним обігом зброї. Минулого року було вилучено ніж, пістолет, перероблений кущовим способом, 240 патронів до нарізної зброї, 221 грам пороху, гвинтівку калібру 7,62 м, кастет, дві гранати та пістолет для відстрілу гумових куль. Так, у листопаді 2016 року у раніше засудженого жителя Каланчацького району під час особистого обшуку була вилучена граната РГД-5, яку він намагався продати, щоб купити алкоголь та їжу. На питання про її походження громадянин відповів, що знайшов вибухівку.

У тому ж місяці знайшли ручну оборонну гранату Ф-1 у жителя селища Лазурне, який повернувся із зони проведення АТО і звідти привіз знахідку.

– Олексію Євгеновичу, які завдання стоять перед відділенням поліції на 2017 рік?

– Вони незмінні: реєстрація всіх, без винятку, заяв та повідомлень від громадян, своєчасне реа-гування на кожне звернення, охорона прав і свобод людини, забезпечення публічної безпеки і порядку, зміцнення співпраці з населенням на партнерських засадах. Особлива увага приділятиметься розкриттю та профілактиці крадіжок і злочинів, пов’язаних із виготовленням і збутом наркотичних речовин. Пріоритетне завдання – вилучення незаконної вогнепальної зброї, вибухівки, боєприпасів.

Працівники поліції проводитимуть профілактичну роботу з раніше засудженими особами, схильними до вчинення повторних злочинів, з особами, що втягують у злочинну діяльність неповнолітніх, та схильними до насилля у сім’ї. А в цілому ми націлені на підвищення авторитету національної поліції в суспільстві, аби кожен громадянин міг довіряти працівнику поліції і розраховувати на захист і допомогу.

– Дякую вам за розмову і бажаю успіхів у роботі всьому вашому особовому складу.

Запитувала Вікторія МЕЛЕШКО.

Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення