Не дайте шахраям заволодіти вашими грошима!

Останнім часом все більшого поширення набувають випадки заволодіння коштами громадян, вчинені з використанням засобів мобільного зв’язку. Найпоширенішим способом вчинення цих кримінальних правопорушень залишається повідомлення потерпілим неправдивої інформації про скоєння їх рідними злочинів та необхідність сплати коштів правоохоронцям під приводом вирішення питання про уникнення ними кримінальної відповідальності.

mobilnye_moshennichestvaНерідко шахраї представляються працівниками банківських установ та під різноманітними приводами дізнаються реквізити платіжних карт, які в подальшому використовуються для вчинення злочинів.

Високий рівень кримінальних правопорушень обумовлений не лише специфікою їх вчинення (як правило, шахраї телефонують вночі, коли люди відпочивають і через різке переривання сну не можуть правильно оцінити ситуацію, а після отримання коштів відключають телефони і викидають сім-карти), а й неможливістю їх розкриття шляхом проведення негласних слідчих (розшукових) дій чи оперативно-розшукових заходів.

Поточного року органами внутрішніх справ Скадовського району розпочато досудове розслідування у 35 кримінальних провадженнях зазначеної категорії, з яких 9 – за фактом заволодіння та 26 – за фактом замаху на заволодіння коштами.

У зв’язку з цим інформуємо громадян про основні правила, які убережуть їх від дій зловмисників. До них відносяться: встановлення місцезнаходження родича, котрий, можливо, опинився у нестандартній ситуації; з’ясування особистих даних особи, що телефонує (прізвище, звання, місце роботи), райвідділу, в якому нібито знаходиться родич; здійснення дзвінка до чергової частини райвідділу для пересвідчення у достовірності інформації.

Правоохоронні органи району звертаються до вас, шановні громадяни, із закликом бути обачними, проявляти пильність до невідомих осіб. Також просимо громадськість повідомляти про вищевказані факти до Скадовського РВ УМВС України за телефоном 102.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення