Не забудемо ціну Перемоги

DSC_0434Щоб вічною була священна пам’ять про невинні жертви війни, щоб ніколи не гинули на фронтах солдати, щоб герої завжди жили у наших серцях – ось з яким закликом про-йшов 8 травня автопробіг Херсон – Антонівка. Його ініціатори – воїни-афганці, ветерани Збройних сил України та активісти спортивно-технічних клубів Товариства сприяння обороні України (СТК ТСОУ) нашої області. Делегацію очолив член бюро центрального комітету ТСОУ Іван Сабадаш.

DSC_0401Колона автівок розпочала свій маршрут з площі Свободи, що в обласному центрі. На шляху до Скадовська учасники автопробігу схилили голови на знак пошани загиблих у парку Слави та біля пам’ятника легендарній «полуторці» на Миколаївському шосе, поклали вінки до підніжжя монументів героям у Цюрупинську та Голій Пристані.

І ось колона, прикрашена прапорами, на Скадовській землі! Біля пам’ятника льотчикам Скадовської авіагрупи гостей тепло зустрічають голова районної організації ТСОУ, директор Скадовського технікуму ХДАУ Іван Гончарський, воїни-афганці Віктор Фоменков та Ігор Буднік, учасник АТО Олександр Об’єдко, директор Скадовського СТК Ірина Онопрієнко та активісти громадських об’єднань.

Хвилиною мовчання та квітами було вшановано подвиг льотчиків. Пам’ятник у їхню честь скадовчани називають «літаком», хоча насправді над степом застиг авіаційний протикорабельний крилатий літак-снаряд КС-1.

DSC_0520Біля Вічного вогню у Скадовську учасників патріотичного автопробігу зустрів голова райдержадміністрації Юрій Бобилєв та мешканці міста. Після покладання квітів колона проїхала вулицями райцентру під супровід символічних автосигналів.
В Антонівці учасники автопробігу були запрошені до краєзнавчого музею Скадовського технікуму. Роль екскурсовода взяв на себе директор закладу, капітан І рангу запасу ВМС України Іван Гончарський. Він ознайомив глядачів з різноплановими музейними експозиціями. Гостей вразили зібрані, систематизовані і старанно збережені експонати історії нашого краю від найдревніших часів до наших днів. Студенти технікуму інсценували у музейній світлиці драматичну мить прощання солдата з матір’ю.

Святий обов’язок сучасних і прийдешніх поколінь – не забути, якою ціною здобуто мир на рідній землі. Для нас подвиг старшого покоління – це приклад служіння ідеалам свободи, справедливості та добра. Це наші печалі й радості, пов’язані зі спогадами буремних років війни, з весною та розквітом нового життя. Вічна пам’ять про ті дні завжди буде жити в наших серцях. І найбільшою вдячністю полеглим буде вічний мир на вічній землі, безсмертна любов і всепереможна пам’ять. Такий настрій, навіяний перебуванням у музеї, надовго запам’ятається учасникам автопробігу. І вони пообіцяли ще не раз побувати на гостинній Скадовській землі.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення