Нове джерело духовності

У цьому році Скадовський район став багатшим на ще один осередок духовності та культури нашого народу. У селі Радгоспне, на території загальною площею більш ніж гектар, розпочато будівництво Свято-Нікольського скиту. За виданим у лютому 2013 року указом архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна, скит відноситься до Свято-Благовіщенського жіночого монастиря, розташованого недалеко від Херсона – в селі Приозерне. Заснований у 1856 році, монастир був відомий далеко за межами Таврійського краю. У роки гонінь, після більшовицького перевороту 1917 року, обитель було повністю зруйновано. Сьогодні монастир знову відбудовується, в ньому проживають насельниці, проходять щоденні богослужіння.

Нове джерело духовностіЗерно духовності впало й на сприятливий ґрунт нашого району – в село Радгоспне. Тут, за підтримки селян і керівництва, в 90-х роках минулого століття було закладено фундамент сільського храму, але у зв’язку з припиненням фінансування, будівництво було зупинено. Сьогодні це зерно проростає. Велика територія, відведена під жіночу обитель, упорядковується і забудовується. Тут є Нікольський храм, який на даний момент ремонтується до зимового періоду. Крім того, розпочато зведення дерев’яної церкви-зрубу на честь блаженної Ксенії Петербурзької. Це поки що єдиний храм в усій області, названий на честь глибоко шанованої в православному світі святої. У церкві, куполом якої поки що є небо, здійснено вже декілька божественних літургій. Відвідали скит і перші паломники. Можливо, в недалекому майбутньому наш район стане місцем духовного тяжіння для багатьох віруючих і тих, хто шукає допомоги своїй душі.

А поки що кожен, хто бажає почути втішливе і зміцнююче у вірі слово, буде з радістю прийнятий ігуменею Анастасією та послушницями скиту.

Якщо ви бажаєте долучитися до благої справи відродження скиту, можете зробити благодійний внесок. Реквізити банку:

ПриватБанк, Благовіщенський жіночий монастир, РО, ЄДРПОУ/ДРФО 38594246, Херсонська філія, МФО 352479, р/р 26001052309610.
Контактний тел.: (095) 490-26-02 (ігуменя).

Сергій Кубасов. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення