Обкрадають не державу – обкрадають себе

Обкрадають не державу_сайтЛегалізації заробітної плати була присвячена чергова зустріч в.о.начальника Скадовської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області Андрія Чухраєва з представниками бізнес-спільноти Скадовщини.
– Складне сьогодення підштовхує багатьох громадян України шукати додатковий заробіток чи нову роботу. Неофіційна заробітна плата – це крок у минуле. Неодноразово фахівці Скадовської ОДПІ інформували про недоліки отримання заробітної плати «у конвертах». І прикро, що деякі працівники іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну зарплатню, не розуміючи, що таким чином вони крадуть не в держави, а обкрадають себе. Їх «чиста» зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли людині потрібна довідка про доходи, наприклад, для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії, – повідомив Андрій Чухраєв.

З метою недопущення заборгованості із заробітної плати та виплати її в розмірі меншому за мінімальний в Скадовській ОДПІ постійно проводяться зустрічі з керівниками підприємств та фізичними особами – підприємцями, які мають найманих працівників. Так, з початку року відбулося 99 співбесід із працедавцями. Як правило, переважна частина їх дослухається до аргументів.

Начальник інспекції зазначив, що кожен найманий працівник має право вимагати від роботодавця виплати гідної та легальної заробітної плати. Кожна гривня податку, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення пенсії у майбутньому.

– Тому слід пам’ятати, що неоформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, – зазначив наприкінці зустрічі податківець.

За інформацією Скадовської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення