Олександрівка відзначила 203 роки!

Як для молодят осінь – золота пора весіль, так і для селян це час улюбленого свята – Дня села. Нещодавно Дні народження своїх сіл весело, завзято і по-родинному тепло святкували жителі Олексан-дрівки, Широкого і Таврії. Радість цієї події з іменинниками розділила й районна газета «Чорноморець».

IMG_6778_сайт

Ранок п’ятниці, 10 листопада, розпочався святом в Олександрівці. Це одне з найстаріших сіл Скадовського району, адже йому вже виповнилося 203 роки! На початку 19-го століття це були казенні угіддя, які у 1814 році купив штабс-капітан Олександр Янченко, і на них він розпочав будувати село з назвою Олександрівка. Пізніше, разом із навколишніми землями, село придбав німецький колоніст Фрідріх Фейн. У 1921 році Олександрівка отримала нову, радянську, назву – Птахівка. Тоді у селі нараховувалося 96 дворів, в яких проживало 639 жителів. У 2016 році Олександрівка повернула собі історичну назву, і нині село налічує 310 дворів та близько 1100 жителів.

20171110_141647_resized_сайт

Цікавий факт: у 1998 році олександрівці гучно святкували своє…100-річчя! Та пізніше скадовський краєзнавець Олег Лиховид під час досліджень з’ясував, що село Олександрівка було засноване значно раніше. Тож тепер новий лік свого села олександрівці розпочали із 203-річної дати.

В Олександрівці свято пройшло в дусі патріотизму, любові до рідної землі та поваги до вікових цінностей хліборобської праці. Зі святковим короваєм на чолі з сільським головою Валентиною Дудченко урочистою ходою жителі Олександрівки розпочали свято на честь свого села. Перед госIMG_6796_сайттями та односельцями пройшли колективи Олександрівської сільської ради, місцевого комунального підприємства «Світанок», воїни АТО, вихованці та педагоги Олександрівського дитячого садка «Джерельце», колектив Олександрівської загальноосвітньої школи, працівники культури, ФАПу та аптеки, поштового відділення, представники ГО «Культурний центр корейців «Чосон», колектив місцевих мисливців.

Розділили радість свята з олександрівцями і почесні гості – заступник голови районної державної адміністрації Надія Сєркова, голова Таврійської сільської ради Тетяна Галянтова та голова Тарасівської сільської ради Зоя Тимощук, депутат районної ради Наталія Філенко, помічник народного депутата України Федора Негоя Вадим Закусило.

IMG_6834_сайт

– Від імені голови районної державної адміністрації дозвольте привітати вас із Днем села, – щиро звернулася до олександрівської громади Надія Сєркова. – Олександрівка завжди славилася працьовитими і щирими людьми, а успіх села – це успіх його жителів. Тож нехай здійснюються усі ваші плани і сподівання! Нехай народжуються діти! Нехай почуваються захищеними люди старшого покоління! У цей світлий день бажаю усім щастя, добра, достатку та миру в рідній країні!

Духовний настрій причетності до своєї громади, до справи її розвитку та процвітання під час свята створила спільна молитва за рідне село, яку прочитав настоятель місцевої церкви отець Дмитро разом із усіма присутніми.

Підтримав жваву, святкову атмосферу ярмарок смаколиків, влаштований батьками, педагогами, учнями та ви-хованцями місцевого дитсадочка і сільської школи у кращих українських традиціях. Торти, тістечка, желе, пироги, печиво та фрукти – тут були ласощі на будь-який смак! Бажаючі мали можливість посмакувати шашликами, голубцями, варениками, пловом і навіть смаженою качкою!

IMG_6934_сайт

На святковому концерті почесними грамотами сільської ради та цінними подарунками були нагороджені найактивніші жителі, сільгоспвиробники та підприємці, які допомагають проводити різні заходи для людей. Подарунки також отримали наймолодший та найстарший жителі Олександрівки – новонароджений Марк Пінчук та 95-річна Лідія Іванівна Сурогіна. Було відзначено й багатодітну родину Олександра та Аліни Бєлобрових, в якій зростають дві пари двійнят: двоє хлопчиків та двоє дівчаток.

IMG_6892_сайт

На святі вручили подарунки трьом молодим сім’ям, які побралися рік тому. Заслужену відзнаку отримали й сім подружніх пар села, які разом прожили 50 та більше років.
Гарний настрій присутніх підтримали учасники святкового концерту. Це – аматорський колектив ветеранів праці «Берегиня», молодіжний ансамбль «Чарівні дівчата», ансамбль «Журавка», дуети Тетяни і Олега Чернишових та Галини і Софії Дудченків, вокалістка Світ-лана Климчук. Запальні пісні дарували жителям Олександрівки й учасники художньої самодіяльності Тарасівської сільської ради. У День села олександрівцям було особливо приємно бачити на сільській сцені відомого земляка – співака Віктора Мацака, який завітав, щоб привітати своїх односельців з важливим святом.

День народження рідного села нікого не залишив байдужим. Селяни із радістю ділилися один з одним приємними враженнями і висловлювали сподівання, що такий День села в Олександрівці святкуватимуть щороку!

Вікторія Мелешко. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення