Переселенці з Донбасу не можуть отримати соціальну допомогу

IMG_4438_сайт11квітня у Скадовську відбулася чергова просвітницько-правова конференція внутрішньо переселених осіб зі Сходу України. Для вирішення нагальних проблем переселенців на зустріч були запрошені спеціалісти управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Скадовського територіального центру соціального обслуговування, керівники медичних закладів району, представники ГО «Крим SOS» при управлінні верховного комісара у справах біженців ООН, спеціалісти державного кредитного фонду «Власний дім», юристи. Ініціювала захід громадський активіст, координатор переселенців Скадовського району Олена Дмитренко.

Найперше, що почали обговорювати присутні ще до початку конференції, це той факт, що вже більше тижня частина пенсіонерів-біженців зі Сходу не можуть отримати нараховані пенсії в Ощадбанку. Їхні картки заблоковані банком, по паспорту гроші не видають, пояснень від працівників установи теж немає. Поки готувався матеріал, стало відомо, що картки пенсіонерам розблокували у вівторок, 11 квітня, надвечір.

Також за останні тижні декілька десятків переселенців не отримали щомісячну державну допомогу. Юлія Голуб, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, начальник відділу грошових виплат і компенсацій, пояснила присутнім, що не отримали допомогу ті, кому останніми тижнями її необхідно було перерахувати. А зробити це неможливо, бо СБУ вилучила 170 особових справ переселенців нібито для перевірки. Знову ж таки, наступного після конференції дня начальник Скадовського відділення СБУ Андрій Чудненко зустрівся з Оленою Дмитренко і пообіцяв посприяти якнайшвидшому поверненню вилучених особових справ.

У ході конференції юрист громадської організації «Крим SOS» Анастасія Заржицька та соціальний працівник організації Олена Григор’єва повідомили, що з початку року СБУ проводить перевірки осіб-переселенців, котрі мають виплати на території України, з тією метою, аби ті не отримували одночасно виплати і від України, і від сторони агресора. Зрозуміло, що тих, хто користується такими лазівками, чимало, але, як зауважують правозахисниці, потерпають від перевірок і законослухняні люди, які, часто з 2014 року, ніколи й не виїжджали на непідконтрольну територію. Ці громадяни чекають хоча б пояснень та запевнень, що виплати відновлять. З цього питання було вирішено теж направити звернення – до Президента України та Генеральної прокуратури. Схоже на те, що ситуація з блокуванням карток – це теж результат таких перевірок.

Присутні обурювалися тим, що у Скадовському районі всього близько 400 переселенців – хіба не можна організувати цю роботу так, щоб не створювати соціальної напруги у їхніх рядах? Адже ці виплати часто єдине джерело існування, приміром, пенсіонерів.

У процесі роботи конференціїї учасники отримали інформацію про нововведення в існуючій програмі кредитування громадян для придбання житла на селі «Власний дім» та про нову державну програму, згідно з якою переселенцям та воїнам АТО держава зобов’язується компенсувати 50% вартості придбаного житла. Також присутні заслухали рекомендації та пояснення головного лікаря Скадовського центру первинної медико-санітарної допомоги Алли Хмельової та завідуючого Скадовською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Віктора Топіхи для більш ефективного і зручного медичного обслуговування даної категорії населення. Від директора територіального центру соціального обслуговування Марії Таланової дізналися про послуги, що надають працівники центру пільговим категоріям громадян.

Юрист Тетяна Мохіна повідомила присутнім, що наразі у Верховній Раді розглядається законопроект, згідно з яким матимуть право голосувати на виборах і тимчасово зареєстровані громадяни, адже раніше вони такого права не мали.

Після зібрання найактивніші учасники разом із представниками «Крим SOS» зустрілися з головним лікарем Скадовської ЦРЛ Костянтином Руденком і домовилися про те, що на дверях кабінетів флюорографії, ультразвукового, електрокардіологічного та лабораторних досліджень, на скляному стенді реєстратури поліклініки буде розміщена інформація про те, що усі ці послуги безкоштовні і жодних добровільних внесків платити не треба. Причому, не лише громадянам пільгових категорій, а й усім іншим жителям нашого міста і району.

Вікторія МЕЛЕШКО.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення