Перша вчителька завжди у серці

Перша вчителька 2_сайтОсь і пролунав у школах району останній дзвоник. Випускники склали іспити, відсвяткували випускні вечори і вийшли на незвідану дорогу життя. Що ж вони візьмуть з собою зі шкільної пори? Дала їм школа знання, а ще – пам’ять на все життя. І не раз, не два буде кликати вона у минуле, нагадуватиме про себе світлими спогадами.

Та мине ще багато років до того часу, як нинішні першокласники стануть випускниками. А поки що учні 1-Б класу Скадовської загальноосвітньої школи №2 дочекалися канікул і схвильовано юрмляться навколо своєї першої вчительки – Світлани Миколаївни Касацької. Ось вона вже і вписала першу сторінку у їх шкільну біографію – перший клас закінчено!

Скільки прекрасного навчає бачити малюків Світлана Миколаївна у звичайних речах! Скільки цікавих, захоплюючих доріг відкриває перед ними! Вона вчить дітей жити в цьому величезному світі, радіючи і люблячи всіх навколо, цінуючи дружбу та приязне ставлення один до одного. Кожен урок, будь-яке завдання, педагог прагне перетворити на радісну, усвідомлену і корисну працю, розвиває у дітей допитливість, прищеплює звичку долати труднощі, формує потребу в знаннях. Так вважає Олена Савчук, висловлюючи через газету вдячність вчительці за успіхи доньки Насті. А взагалі у цьому класі на диво дружня атмосфера. Усього в 1-Б класі 26 дітей, 21 з яких – вихованці дитячого садка «Казка». Школярики були в одній групі у садочку, знають один одного змалечку, тому й відчувають себе однією родиною.

Кажуть, є таке золоте правило: вчитель має право вимагати від учнів стільки ж, скільки він їм дав. А от батьки учнів запевняють, що Світлана Миколаївна дає дітям набагато більше, аніж вимагає того шкільна програма. Так вважає Катерина Покидько, голова батьківського комітету класу. І з гордістю додає: «Наші діти навчаються за найсучаснішими методиками. В Інтернеті існує сторіночка нашого класу. Учні радо прийняли цю новинку. Коли хтось з дітей захворіє, Світлана Миколаївна спілкується з ними у Всесвітній мережі, надсилає домашні завдання. Діти із за-доволенням користуються Інтернетом, це для них додатковий стимул покращувати навики читання та письма».

перша вчителька_слайдерБатьки з гордістю показують навчальний кабінет 1-Б класу. Тут усе зроблено з турботою і любов’ю. А в минулому році зайшли сюди напередодні першого в житті навчального року – побачили лише обшарпані парти. Нині ж усе оновили, пофарбували, купили технічні засоби навчання, матеріали для ігор та розвитку. І став клас другою домівкою для першачків.

Любов дітей важко завоювати, а утримати ще важче. А в Світлани Миколаївни Касацької це виходить якось само собою. Бо на запитання, чи любите ви свою вчительку, першокласники дружно кажуть: «Та-а-ак!!!». До речі, двоє з них – Софія Малашова та Олексій Демченко – стали учасниками Всеукраїнського конкурсу серед першокласників на вміння рахувати і посіли призові місця.

Часто у школах учні вживають вислів «улюблений вчитель». Були колись і в кожного з нас вчителі, котрих ми виділяли з-поміж інших і дарували їм свою дитячу любов. Та перша вчителька – це особлива людина. Вона найкраща, найдобріша і найгарніша. Бо вона у малюків перша, і залишиться в пам’яті назавжди. Під час розмови зі Світланою Миколаївною відчувається, що вона прагне віддавати душевні сили і теплоту серця маленьким скадовчанам, намагається виховати в них бажання вчитись і ставати кращими. І, звичайно, створити дружній та успішний колектив, який буде окрасою школи наступні десять років.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення