Підтримка молоді та спорту – серед пріоритетів міської ради

Як же приємно чути, що «наші» перемогли у футбольному турнірі, завоювали золото на чемпіонаті з волейболу чи привезли чергову купу медалей зі змагань з легкої атлетики, тенісу, шахів… А чи замислювався хто-небудь, скільки треба зусиль, витримки, старань і найперше – бажання, щоб отримати хоча б найменшу винагороду, стати кращим серед десятків і сотень таких же спортсменів, як і ти. Скадовщині не бракує іменитих діячів спорту, які зуміли досягти вершин не лише у масштабах району, області, а й навіть далеко за межами України. А от щоб блискучих результатів було ще більше, міська влада вирішила заохочувати кращих спортсменів міста. Рішенням сесії від 27 лютого цього року народні обранці встановили п’ятьом скадовським спортсменам щомісячні стипендії у розмірі 500 грн.

Наше місто 2Як розповів тренер важкоатлетів філії Херсонського вищого училища фізичної культури Павло Пастух, який виховав 4 майстрів спорту міжнародного класу та більше 40 майстрів спорту України, четверо підопічних якого отримують стипендію міської ради, це – вагомий фактор, який допомагає спортсменам бути, як кажуть, швидше, вище, сильніше:

– Шлях до перемоги і, взагалі, у спорт зовсім не легкий. Кожна медаль – це титанічна праця. Як тренер я це добре знаю. Багато хто просто фізично не витримує навантажень, і такі, звичайно, відсіюються. Спорт не для слабкодухих, проте він може змінити людину кардинально. Є у нас спортсмени, які колись були на обліку у міліції, наприклад, за бійку чи хуліганство. Діти просто не знали, куди спрямувати свою енергію, а ми спрямували її у правильне русло. Спорт допоміг їм виправитися, і тепер це справжні зірки важкої атлетики, які ведуть здоровий спосіб життя.

Сьогодні спорт – найкраща альтернатива вулиці, впевнений тренер, тому популяризувати зайняття фізичною культурою так важливо серед підростаючого покоління:

– Спорт організовує, дисциплінує, виховує, загартовує морально та фізично, і в цьому наші погляди збігаються з керівництвом міста.

Ну а досягнення скадовських спортсменів, дійсно, визначні. Вони нічим не поступаються колегам з інших регіонів України і вже дуже близькі до найвищої сходинки – Олімпійських ігор:

– Географія наших змагань дуже широка. Об’їздили мало не півсвіту (Європа,Узбекистан, Малайзія, Таїланд, Гватемала, Перу) і ніколи не поверталися без нагород. Загалом, на рахунку скадовських важкоатлетів 46 медалей з чемпіонатів Європи та світу, серед яких чимало найвищого ґатунку. Наша мета – Олімпійські ігри 2016 року в Ріо-де-Жанейро, – поділився Павло Пастух.

Діти приходять до спортивної школи на базі 7 класів, закінчують загальноосвітню програму і паралельно освоюють певний вид спорту. Далі, за результатами тесту (ЗНО), бажаючі залишаються на два роки навчатися в училищі і здобувають ступінь молодшого спеціаліста за спеціальністю тренер-викладач. Відбір до школи серйозний, але тут готові брати новачків. Їх легше навчити техніці з нуля, ніж перевчати. До речі, у закладі налагоджений контакт з різними містами і селами Херсонщини, звідки діти приїздять навчатися до Скадовська. Приміром, Ганна Козенко з с. Федорівки Білозерського району – Майстер спорту міжнародного класу вже принесла Скадовську 14 медалей з чемпіонатів Європи та світу.

А першопрохідцем у здобутті найвищих нагород в межах країни та за кордоном була майстер спорту міжнародного класу Ольга Дячкова, яка завоювала високі відзнаки, прославивши Скадовщину, і тепер вже сама тренує молодь. Саме таких визначних спортсменів треба винагороджувати, адже вони працюють на престиж міста та всієї країни:

– Ми вдячні за хоча б невеликі кошти, які виділяє спортсменам міська рада. Адже кілька років тому діти і їх не отримували. Для Скадовська підтримка спортсменів, коли тих, хто відстоює честь Батьківщини, винагороджують, як належне, – це крок вперед, це позитивне зрушення, яке наближає нас до європейських стандартів. Спортсменам потрібен масаж, інколи – ліки, щоб відновитися після хвороби, вітаміни, кошти на поїздки, і тут стипендія дуже стає у нагоді, – розповів наставник місцевих спортивних дарувань.

Немає легкого спорту, будь-який вид потребує іноді надлюдських зусиль, терпіння, цілеспрямованості. Депутати міської ради це розуміють і підтримали ініціативу міського голови Олександра Гавриша відзначати видатних спортсменів за наполегливість, за працю на результат:

– Це найкраща оцінка для нас. Не забувають дітей і на свята, зокрема, на День міста завжди вручають грамоти, подарунки. Нещодавно, наприклад, у Скадовську проходив відкритий чемпіонат з важкої атлетики, і міська рада виділила нам медалі, дипломи та призи. Ми завжди відчуваємо підтримку і небайдужість міської влади, – наголошує Павло Пастух.

Вихованці спортшколи радіють, що тепер за те, що годинами пітніють біля спортивних снарядів, «хекають» на бігових доріжках та набивають м’ячі, мають у відповідь не просто «спасибі», а ще й матеріальну винагороду. Адже, що там не кажи, зайва копійка молодим талантам у наш час точно не завадить.

Ганна Пустоварова, майстер спорту України з важкої атлетики, член Національної збірної України, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років та молоді в м. Ейлат (Ізраїль) розповіла, що спортивні досягнення даються зовсім не просто, і були моменти, коли хотілося все кинути й обрати легший шлях у житті. Проте любов до спорту і бажання досягти чогось більшого сповнювали сил іти далі:

– Усе було: і сльози, і найрадісніші миті перемог… Заради цього і варто жити. Наш колектив – це друга родина, а тренер для мене не просто наставник – він старший друг, який веде до нових вершин.

Спочатку спортсменка думала професійно займатися гандболом, але доля розпорядилася інакше, і невід’ємною частиною життя стала важка атлетика:

– Сьогодні мої найвищі досягнення – три бронзові медалі з чемпіонату Європи. І я впевнена, що це тільки початок. Мені дуже приємно, що міська рада не забуває про нас, адже мої перемоги і на честь рідного Скадовська.

Олексій Пономаренко, майстер спорту України з важкої атлетики, член національної збірної України, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років та молоді, не одразу усвідомив, що спорт – його життя, але тепер не уявляє жодного свого дня без улюблених тренувань та змагань:

– Коли я завоював третє місце на чемпіонаті України, повірив у свої сили. Вдячний за те, що мої досягнення помічають і призначили мені стипендію.

Атлет мріє «штовхнути» 240 кг і зараз активно готується до чемпіонату Європи у Ізраїлі:

– Дуже хочеться рухатися далі, підкорювати усе нові вершини. А ще мріємо про ремонт у спортзалі, нову підлогу, тренажери, спортивні снаряди. Адже якісні тренування – запорука перемоги.

Спортсмени дуже згуртовані, вболівають один за одного і навіть відмовляються від стипендій на користь товаришів. Ну а підтримка рідної землі і небайдужість місцевої влади – найкращий стимул іти до нових звершень для рідного Скадовська.

Прес-центр міської ради.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення