Про історію Херсонщини у колі друзів

Бібліотека 1_сайт – Дуже приємно знову побачити у цій залі знайомі і дорогі обличчя, – такими проникливими словами розпочала творчий вечір, присвячений 70-річчю утворення Херсонської області, Тамара Чигринова, завідувач відділу обслуговування центральної бібліотеки для дорослих. Ось так душевно вона звернулася до представників «Літературної вітальні» та клубу «Надвечір’я», котрих працівники книгозбірні запросили на історико-краєзнавчу медіа-подорож «Херсонщина – перлина таврійського краю».

Ведучі Тамара Чигринова та Ганна Мусулевська запропонували гостям переглянути документальний фільм-розповідь та слайд-презентацію «Херсонщино уславлена моя: 70-річний шлях досягнень та перспектив» про утворення та становлення нашої області. Перед присутніми ожили сторінки славної історії нашого степового краю, як свідчення неабияких трудових звершень херсонців. Область було утворено 30 березня 1944 року після визволення від німецько-фашистських загарбників. Її жителі одразу почали відновлювати народне господарство. До кінця 1944 року із 15 довоєнних електростанцій запрацювало 11. Гостям цікаво було дізнатися, що у складних умовах було повністю виконано план хлібозаготівлі, відновили роботу 908 колгоспів, 48 МТС і 42 радгоспи. А в наступному 1945 році розпочали роботу херсонські заводи: консервний, суднобудівний, сільгоспмашинобудування, макаронна Библиотека 3_сайтта кондитерська фабрики, відновлено мережу шкіл – 792 навчальні заклади відвідувало 112 тисяч дітей. Запрацювали вузи, науково-дослідні інститути та станції. Четверта п’ятирічка (1946-1950 рр.) була виконана за чотири роки, і випуск промислової продукції становив 92,2% до передвоєнного рівня. Кадри відеопрезентації та розповідь ведучих переконливо засвідчили, що початок 50-х років минулого століття ознаменувався для Херсонщини розмахом промислового будівництва, було споруджено суднобудівний та бавовняний комбінати. Новобудови зростали по всій області, з’явилися вони і в Скадовську.

Під час святкової зустрічі Лора Білоус, вчитель історії Скадовської загальноосвітньої школи №3, цікаво розповіла про історичні документи, які є свідченням самобутньої історії нашого краю. У підготовленій відеоінформації вона значну увагу приділила геральдиці, а саме головним символам – гербу, який відображає не лише історію, а й особливості традицій області, та прапору Херсонщини. Бібліотекар Дар’я Серженко представила увазі читачів віртуальну екскурсію під назвою «Сім чудес Херсонщини» про найкрасивіші місця, якими дійсно пишається наш мальовничий край.Бібліотека 2_сайт

Але справжнім скарбом, як зазначили ведучі, є люди, які залишили свій слід в історії області, прикрашали її літопис своїми здобутками і сьогодні своєю працею творять її сьогодення і закладають основи її майбутнього. Розповідь про видатних херсонців супроводжувалась інформативним відеорядом.

Можливість висловити свої враження мали змогу усі присутні. Найбільш активними були краєзнавець, історик Лариса Дмитрівна Коваль та активна читачка Міра Всеволодівна Черній. Було також дуже чимало бажаючих прочитати свої вірші, присвячені рідній землі, серед них і місцева поетеса Лариса Василівна Ковалюк.
Тепло і невимушено лилася розмова про степовий край, прикрашений Дніпром та омитий чотирма морями: загадковим Чорним морем, чистим Азовським морем, водами великого Каховського водосховища та хвилями Сиваша. Кожен з виступаючих знаходив щирі слова для висловлення своїх думок. І неважко було зробити висновок, що у стінах бібліотеки зібралися справжні патріоти, в серцях яких – непідробні почуття любові і шани до рідного краю та своїх земляків.

Юрій БОНДАРЄВ.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення