Путівка в життя від народного депутата

Сертифікати_сайтУ щоденному житті, сповненому турбот, клопотів та очікувань, ми часто забуваємо одну просту істину. Не варто чекати подарунків, не варто сподіватися і на щасливі сюрпризи, які піднесе доля. Ми отримаємо від життя рівно стільки, скільки даємо іншим: у добрих вчинках, турботі і навіть звичайній взаємопідтримці. Ось про що подумалося на зворушливій зустрічі, яка відбулася цього вівторка у відділі освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації. Народний депутат України  Федір Негой прибув до Скадовська, аби вручити випускникам шкіл сертифікати на безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах.

Хто ж вони, ці щасливі обранці долі, котрі будуть навчатися за рахунок народного депутата? Це троє дівчат з різних сіл нашого району. Вони пройшли конкурс-відбір, головними критеріями якого були відмінні успіхи у школі та бажання здобути вищу освіту і стати справжніми фахівцями. Але такий шанс був наданий саме тим дітям, чиїм батькам не під силу оплатити навчання у престижному вузі.

Випускниця Новомиколаївської школи Маргарита Пермінова мріє бути психологом. І для того, щоб здійснити свою мрію, дівчина вступає до Чорноморського державного університету, що у місті Миколаєві. Психологією Маргарита зацікавилась у старших класах. Ще тоді вона відчула у собі здатність по-доброму впливати на людей. І це не дивно – Маргарита дуже обдарована дівчина, вона була лідером громадського життя у своєму класі і досягла успіхів у спорті та художній самодіяльності.

Світлана Ліфенцова представляє Птахівську школу. Нині вона готує документи у Херсонський державний університет на математичний факультет. Її захоплює геометрія – наука, в якій просторові структури співвідносяться за загадковими, але, на диво, точними і завершеними законами. А як же без геометрії?! Вона потрібна на кожному кроці, у ній ще багато недоведених теорем, можливо, є ще і не відкриті, вважає Світлана. Крім цієї науки, дівчина полюбляє займатися рукоділлям, співом і декламуванням.

А Наталія Ястреб, випускниця Тарасівської школи, кохається у витонченому художньому слові. Для неї найбільшою втіхою є поринути у поезію. Тому й зупинила свій вибір на факультеті філології та журналістики, що у Херсонському державному університеті. Дівчина вже робить перші кроки у поетичному мистецтві. Ось і на цій зустрічі прочитала власний вірш. Зворушливі рядки розчулили присутніх словами вдячності на адресу людини, яка разом з цим сертифікатом дала Наталії велику путівку в життя.

Народний депутат попросив усіх не перебільшувати значення цієї події. На його думку, меценатство є святим обов’язком кожної людини, котра має можливість допомагати, особливо молоді. Це робити і приємно, і почесно. Адже діти, прийнявши добро, з часом неодмінно поділяться ним з іншими, нехай це буде не грошова допомога, а просто душевна підтримка. «А якщо всі ми будемо робити один одному хороші вчинки, то, повірте, наше життя стане змістовнішим, яскравішим і цікавішим», – запевнив присутніх Федір Негой.

Багато теплих слів прозвучало на зустрічі з народним депутатом. Перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець подякувала Федору Негой за турботу про дітей Скадовщини і висловила впевненість, що мешканці району будуть пишатися успіхами наших землячок, коли вони отримають дипломи і стануть справжніми майстрами своєї справи.

«Важко підібрати слова вдячності за такий сердечний подарунок. Дати дітям можливість вчитися, зробити так, щоб вони не турбувалися про оплату і витрати на навчання – це справді безцінна допомога», – висловив свої почуття батько Наталії – Олександр Ястреб.

У напутньому слові майбутнім студенткам Федір Федорович побажав оптимізму. Він порадив абітурієнткам поставити перед собою мету і йти до неї вперто та цілеспрямовано. Слід долати труднощі і пам’ятати, що життя буде повертатися різними сторонами, будуть проблеми з труднощами, але будуть і успіхи та здобутки.
Часто той, хто робить добро, почуває себе щасливішим, аніж той, хто його отримує. Мабуть, Федір Негой належить саме до таких людей.

Юрій Бондарєв.
Фото Тетяни Підгородецької.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення