Радгоспному 103 роки!

IMG_6151

День села — свято усіх поколінь.

Ви бували коли-небудь у Радгоспному – мальовничому селі, що розкинулося за 30 км від Скадовська?! Якщо ні – обов’язково завітайте! І найкраща дата для знайомства з радгоспненцями, без сумніву, День села!
У народі здавна примітили: якщо люди щиро люблять свою землю, рідний край, то і Господь благословляє їх на щастя, посилає злагоду і добробут. Жителі Радгоспного – справжні патріоти своєї малої Батьківщини, дружна і працьовита громада, обрали собі й відповідного очільника. Василь Козак – сучасний молодий сільський голова. Він завжди відкритий до людей, знає, що потрібно громаді, і щиро дбає про майбутнє села. Тут усі працюють разом, тож і відпочивати, святкувати – не інакше, як великою сільською родиною.
Минулої суботи нарешті на повні груди запанувало довгоочікуване «бабине літо». Такої пори радгоспненці й відзначали 103-річчя рідного села. Біля будинку культури облаштували імпровізовану святкову сцену, у великих казанах готувався козацький куліш, ломилися від усіляких народних страв і святкові столи – їх місцеві господині накрили просто неба. Майстри художньої самодіяльності сільського будинку культури на чолі з директором Тетяною Курбацькою показали справжній мистецький «клас» – подарували жителям свої кращі пісні та хореографічні постановки.
Неодмінним атрибутом Дня села у Радгоспному є височенний дерев’яний стовп – цілий день чоловіки потирали руки, уявляючи, як ввечері вилізуть на його верхівку за цінним подарунком. А дехто цілий день розспівувався, адже на вечір було анонсовано традиційне караоке.
IMG_6488Привітати радгоспненців приїхало чимало гостей. Насамперед – творчі колективи районного будинку культури.
Вони разом із чарівною ведучою, справжньою народною улюбленицею Ольгою Миронець подарували найсвятковіші емоції іменинникам. З гарячими привітаннями і подарунками прибули й друзі – депутат Скадовської міської ради, директор Центру дитячої та юнацької творчості Олег Лиховид та депутат Скадовської міської ради, директор ПП «АС» Олександр Горяїнов, а також Новокиївський сільський голова Олена Нещасна (Каланчацький район). І, звичайно, до Радгоспного, села із справжнім козацьким духом, завітали справжні козаки й козачки: Віктор Ракул – курінний майор, юрист Дніпровського куреня Херсонського коша Українського козацтва, Іван Богатиренко – підполковник Українського козацтва, осавул, отаман військової застави Дніпровського куреня, Світлана Симоненко – полковник Українського козацтва, головна козацька берегиня Херсонщини, Галина Богатиренко – сотник Українського козацтва, берегиня.
Та головними на святі були жителі села. Сільський голова привітав найповажнішого за віком радгоспненця та наймолодшого, якому ще не виповнилося й місяця. Десятки грамот були вручені господарям найзатишніших садиб. Вшанували й тих, чий день народження співпав із Днем села, привітали подружжя, які прожили в любові 50 і більше років, і багатьох-багатьох інших людей.
– У нас сьогодні прекрасне свято, прекрасна погода і прекрасні люди – жителі Радгоспного, які зібралися разом, – звернувся до громади Василь Козак. – Я бажаю нашому селу процвітання, аби воно ставало ще більшим, ще сучаснішим, аби в нас відкривалися нові заклади, підприємства, створювалися робочі місця. А ми, влада, будемо робити все для того, щоб наші люди були щасливими. Адже держава розпочинається з таких сіл, як наше Радгоспне. З Днем села усіх нас!
Гуляло Радгоспне до самої ночі – співали пісень, водили танок, змагалися у веселих конкурсах, вигравали цікаві призи. Наприкінці свята нічне небо над селом «розмалював» грандіозний салют.
Щастя вам, радгоспненці, у ваших родинах, у вашому селі!
Тетяна Підгородецька.Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення